Strona główna WIADOMOŚCI Kilka porad na Wszystkich Świętych

Kilka porad na Wszystkich Świętych

0
Reklama

Już tylko kilka dni pozostało do dnia Wszystkich Świętych. Tuż przed, jak i tego dnia nasze wizyty na cmentarzach są coraz częstsze. Pamiętajmy, aby w tym okresie zachować szczególną czujność!

 

Zbliżający się dzień Wszystkich Świętych niesie ze sobą szereg przygotowań, w szczególności wiąże się z  porządkowaniem nagrobków bliskich osób. Często tego dnia, kobiety w ferworze porządków, pozostawiają swoje torebki czy saszetki wraz z wartościowymi rzeczami na sąsiednich nagrobkach lub na ławeczce obok. Osoba zajęta porządkowaniem nagrobka nawet nie zdaje sobie sprawy, jak łatwo może paść ofiarą złodzieja.
Apelujemy by tego nie robić! Podczas porządków zaleca się trzymanie rzeczy osobistych przy sobie lub w miejscach trudno dostępnych. Zalecamy również by nie zabierać ze sobą drogocennych przedmiotów,lepiej tego dnia pozostawić je w domu.
Będąc na cmentarzu zwracajmy również uwagę na osoby w naszym otoczeniu. Jeśli zauważymy osobę, która przebywa tam bez wyraźnego celu a jej zachowanie jest podejrzane, lepiej poinformować o tym pracowników cmentarza lub policję. Dzięki temu być może udaremnimy próbę kradzieży.
Jeśli pozostawiamy samochód na parkingu przy cmentarzu, pamiętajmy o jego zamknięciu i trzymaniu przy sobie kluczyków. W związku ze zwiększonym ruchem w obrębie cmentarzy zachowajmy szczególną ostrożność. Dotyczy to zarówno kierujących, jak i pieszych. W poprzednim roku wiele osób zostało potrąconych przez pojazdy wyjeżdżające z cmentarza. Drodzy kierowcy, pamiętajcie że Wszystkich Świętych rządzi się swoimi prawami i musicie zachować zdwojoną ostrożność!
W natłoku spraw nie możemy również zapomnieć o naszych dzieciach. Odwiedzając groby, spotykamy się z krewnymi czy znajomymi. Dzieci nie zawsze są zainteresowane tematami naszych rozmów – szukają sobie w tym czasie innych zajęć. Chwila nieuwagi wystarczy, aby w tłoku, wśród grobów dziecko się zgubiło. Zalecamy by swoje pociechy mieć cały czas na oku, oszczędzi to później stresów zarówno nam jak i dziecku.

Reklama
Reklama
Poprzedni artykułWydział Prawa zniknie z URz?
Następny artykułUkraina pomoże w budowie Via Carpatia