Strona główna MIELEC Polska-Albania w Mielcu. Mecz znany z „Piłkarskiego Pokera”

Polska-Albania w Mielcu. Mecz znany z „Piłkarskiego Pokera”

0
Reklama

Z okazji rozgrywanego dziś meczu z Albanią Stal Mielec przypomniała o pierwszym pojedynku reprezentacji Polski z tym rywalem, który miał miejsce 31 października 1984 roku w Mielcu. To spotkanie przeszło do historii m.in. przez film „Piłkarski Poker”.

To był pierwszy mecz kadry narodowej rozgrywany na dzisiejszym Podkarpaciu. Mecz oglądał komplet, ponad 25 tysięcy widzów. Obiekt w Mielcu po oddaniu świateł i zaplecza pod trybunami był jednym z najlepszych w kraju.

Polska słabo się zaprezentowała w tym meczu i zremisowała z Albanią 2-2. Utrata punktów z zespołem uważanym za outsidera grupy mogła kosztować biało-czerwonych brak awansu na mundial 1986. Na szczęście nieobliczalna Albania odebrała punkty również naszym rywalom. Spotkanie w Mielcu i jego okoliczności powszechnie uznawane jest za początek kryzysu kadry narodowej.

Reklama

Mecz ten ma swoją historię równie w Polskie kinematografii. Fragment z tego spotkania jest obecny w najpopularniejszym polskim filmie piłkarskim, czyli „Piłkarskim Pokerze”. Przez tę okoliczność mówi się, że spotkanie Polska-Albania z 1984 roku jest jednym z najbardziej znanych spotkań reprezentacji zaraz obok słynnego meczu Polaków na Wembley, a prawdopodobnie najczęściej pokazywanym w TV.

Scena z meczem z Albanią od 38:56:

Więcej o tym spotkaniu możecie dowiedzieć się na stronie Stali Mielec:

www.stalmielec.com/pierwsze-spotkanie-reprezentacji-polski-w-mielcu-1984-rok-i-mecz-polska-albania

Reklama
Poprzedni artykuł80-latka straciła oszczędności, kupując sprzęt AGD od oszustów
Następny artykułPrzerwany mecz Polski z Albanią. Albańczycy rzucali butelkami w Polaków

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!