Strona główna PRZEMYŚL 80-latka straciła oszczędności, kupując sprzęt AGD od oszustów

80-latka straciła oszczędności, kupując sprzęt AGD od oszustów

0
Reklama

Zachowaj ostrożność, oszuści wykorzystują każdą okazję, aby wyłudzić od nas pieniądze. W ostatnim czasie ofiarą przestępców padła 80-letnia mieszkanka powiatu przemyskiego, która kupując sprzęt AGD, wpuściła do domu złodziejkę. Kobieta straciła 1800 złotych. Apelujemy o rozwagę i ostrożność.

Oszuści nie przebierają w środkach, coraz częściej wymyślają różne metody by się wzbogacić, ich działania są ciągle modyfikowane, ale wracają też do starych metod sprzed lat, aby wyłudzić od nas pieniądze lub nas okraść.

Reklama

W ubiegłym tygodniu, 80-letnia mieszkanka powiatu przemyskiego dała się oszukać i okraść. Nieznajoma kobieta zaoferowała jej do kupienia sprzętu AGD w „dobrych cenach”. Sprzęt, w postaci robota kuchennego, miał kosztować 600 złotych, a w ramach promocji w gratisie, seniorka miała otrzymać maszynkę do strzyżenia włosów.

Samotnie mieszkająca seniorka zaufała kobiecie i wpuściła ją do domu, w kuchni po krótkiej rozmowie i obejrzeniu towaru, wyciągnęła portfel i zapłaciła za robota kuchennego, otrzymała także obiecaną maszynkę. Gdy na chwilę wyszła do pokoju, pozostawiona w kuchni kobieta zabrała jaj portfel, po powrocie właścicielki, natychmiast wyszła. Po około godzinie seniorka zorientowała się, że ze stołu zniknął jej portfel, w którym miała całą emeryturę w kwocie 1800 zł, którą przyniósł jej listonosz, tuż przed wizytą nieznanej kobiety.

Po raz kolejny apelujemy do wszystkich o rozwagę i rozsądek w kontaktach z nieznajomymi. Pamiętajmy, że sprawcy celowo pukają do drzwi osób starszych, licząc na ich dobroduszność, łatwowierność oraz wykorzystując fakt, że w większości takie osoby mieszkają same. Dlatego też, przed wpuszczeniem kogokolwiek do mieszkania, poinformujmy osoby bliskie o takiej wizycie lub też poprośmy sąsiada, by był obecny podczas takiej rozmowy czy transakcji.

Reklama
Poprzedni artykułWypadek w Krośnie. Kierowca stracił panowanie i dachował
Następny artykułPolska-Albania w Mielcu. Mecz znany z „Piłkarskiego Pokera”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj