Strona główna POLSKA I ŚWIAT Przerwany mecz Polski z Albanią. Albańczycy rzucali butelkami w Polaków

Przerwany mecz Polski z Albanią. Albańczycy rzucali butelkami w Polaków

0
Kadr z meczu

Dziś w Tiranie od wczesnych godzin było niespokojnie. Kibice z Albanii niezbyt pozytywnie odnosili się do polskich kibiców, którzy przyjechali do stolicy Albanii na mecz kwalifikacji Mistrzostw Świata.

Spotkanie Albania Polska rozpoczęło się o 20:45 czasu polskiego. W pierwszej połowie nie padła żadna bramka. W 77 minucie wynik dla biało-czerwonych ustalił Karol Świderski, który strzelił bramkę po dośrodkowaniu Mateusza Klicha. To wzburzyło bałkańskich kibiców, którzy obrzucili polskich piłkarzy butelkami. Arbiter przerwał spotkanie.

Kibice na stadionie od początku meczu byli agresywni, w trakcie spotkania przedstawiciel UEFA konsultował z głównym sędzią zajścia na trybunach.

Czekamy na rozwój sytuacji.

AKTUALIZACJA

Po kilkunastu minutach od zejścia piłkarzy do szatni, arbiter wznowił spotkanie. Na stadionie pojawiła się policja, która oceniła, że tłum kibiców nieco uspokoił się i mecz można kontynuować.