Strona główna POLITYKA Polityka: Kuchciński składa dymisję po aferze z lotami

Polityka: Kuchciński składa dymisję po aferze z lotami

0
Reklama

Marszałek Sejmu Marek Kuchciński zapowiedział swoją rezygnację ze stanowiska po tym, jak dziennikarze ujawnili tajemnice związane z jego służbowymi lotami.


Dziś w Sejmie RP odbyła się konferencja prasowa z udziałem prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego oraz marszałka Sejmu RP Marka Kuchcińskiego.
„Jutro zamierzam złożyć rezygnację z funkcji marszałka Sejmu. Chciałbym przy tym wyraźnie powiedzieć, że podczas mojej działalności nie złamałem prawa” – powiedział Marek Kuchciński w swoim wystąpieniu.
Jak podaje Polsat News: „Marszałek Sejmu latał rządowymi samolotami wraz z rodziną. Po tych informacjach dyrektor CIS poinformował, że Kuchciński wpłacił 5 tys. zł na Klinikę Budzik działającą przy Centrum Zdrowia Dziecka i 10 tys. zł na Caritas Polska za 23 loty samolotem rządowym, w których towarzyszyli mu członkowie rodziny. W poniedziałek Kuchciński, przepraszając za loty z rodziną flotą rządową, poinformował, że zdarzyła się raz sytuacja, kiedy rządowym samolotem podróżowała tylko jego żona. Kuchciński przekonywał, że w związku z przelotami, kiedy na pokładzie samolotu towarzyszyli mu bliscy, nie doszło do złamania prawa. Zadeklarował też wpłatę 28 tys. zł na modernizację sił zbrojnych za lot żony”.
Funkcję marszałka po dymisji Kuchcińskiego, według prawa i regulaminu Sejmu przejmie najstarszy wicemarszałek, Ryszard Terlecki.
źr. Sejm, Polsat News 

Reklama