Strona główna MIELEC Policjanci wspólnie ćwiczyli z żołnierzami

Policjanci wspólnie ćwiczyli z żołnierzami [foto]

0
Reklama

Mieleccy policjanci współpracują z żołnierzami 82 Dywizji Powietrznodesantowej, stacjonującej na terenie mieleckiego lotniska. W ostatnim czasie, funkcjonariusze wzięli udział w wielu wspólnych szkoleniach, także z innymi służbami. Ćwiczenia mają na celu wymianę doświadczeń, poznanie swoich możliwości oraz zgranie w sytuacji konieczności wspólnego reagowania.

Jednym z elementów współpracy Komendy Powiatowej Policji w Mielcu z żołnierzami Military Police 82 Dywizji Powietrznodesantowej, stacjonującej na terenie lotniska w Mielcu, są wspólne ćwiczenia. Do udziału w szkoleniach zapraszani są strażnicy miejscy, strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Mielcu, ratownicy medyczni Powiatowej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Mielcu, a także funkcjonariusze Plutonu Wsparcia Taktycznego Oddziału Prewencji Policji w Rzeszowie, Straży Granicznej oraz CBŚP.

Reklama

Ciekawym doświadczeniem były dla policjantów ćwiczenia z zakresu wejść siłowych i odblokowywania obiektów, przeprowadzone wspólnie z żołnierzami 21 Brygady Strzelców Podhalańskich. Wszechstronne wyszkolenie oraz sprzęt, jakim dysponują, był kolejnym nowym doświadczeniem dla uczestników ćwiczeń.

Przeprowadzono również szkolenie z zakresu zatrzymań niebezpiecznych przestępców oraz tresury psów służbowych. Strona amerykańska zaprezentowała możliwości swoich psów bojowych oraz ich przewodników, natomiast przewodnicy z Komendy Powiatowej Policji w Mielcu dali pokaz tresury, posłuszeństwa oraz ujawniania materiałów niebezpiecznych przez swoich czworonożnych podopiecznych.

Funkcjonariusze uczestniczyli również w ćwiczeniach zorganizowanych przez 82 Dywizję Powietrznodesantową w zakresie zarządzania kryzysowego, w którym udział brali ratownicy medyczni oraz strażacy. Celem ćwiczeń było przede wszystkim zsynchronizowanie działań podczas sortowania TRIAGE, które jest procedurą medyczną polegającą na segregacji rannych w wypadku masowym w zależności od stopnia obrażeń oraz rokowań.

Zwieńczeniem współpracy pomiędzy mielecką Policją a amerykańskimi żołnierzami był towarzyski mecz piłki nożnej. Podczas spotkania, przedstawiciele82 Dywizji Powietrznodesantowej podziękowali Komendantowi Powiatowemu Policji w Mielcu podinsp. Tomaszowi Graździe za partnerstwo i umacnianie sojuszu amerykańskiego w mieleckiej społeczności. Drużyna składająca się z mieleckich funkcjonariuszy wygrała mecz z wynikiem 3:2. Żołnierze amerykańscy już zapowiedzieli rewanż.

Reklama
Poprzedni artykułIMGW ostrzega: Załamanie pogody. Groźne burze z gradem!
Następny artykułIMGW ostrzega: Uwaga na silny wiatr!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj