Strona główna RZESZÓW Policja sprawdzała stosowanie się do czerwonego światła za pomocą drona

Policja sprawdzała stosowanie się do czerwonego światła za pomocą drona

0
Reklama

W czwartek na ulicach Rzeszowa trwały działania „Czerwone Światło – STOP w Rzeszowie”. Ich celem jest zwrócenie uwagi na obowiązek stosowania się do czerwonego sygnału nadawanego przez sygnalizator świetlny. W działaniach funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Rzeszowie wykorzystują policyjnego drona.

Zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom ruchu drogowego jest jednym z priorytetów podkarpackich policjantów. Funkcjonariusze stanowczo reagują na niebezpieczne, a czasem nawet agresywne zachowania na drodze. Niektórych zdarzeń można by było uniknąć, gdyby kierowcy przestrzegali i nie lekceważyli obowiązujących przepisów.

Mając na względzie poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym dziś od rana, policjanci komendy wojewódzkiej prowadzą działania „Czerwone Światło – STOP w Rzeszowie”. Ich celem jest uświadomienie, jak ważne jest stosowanie się do sygnalizacji świetlnej. Kierowcy, którzy wjeżdżają na czerwonym świetle stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale także dla innych.

Reklama

Dzisiejsze działania rozpoczęły się briefingiem prasowym przy ul. Wyspiańskiego. Komisarz Paweł Grześ z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie przypominał o tym, jakie zagrożenia niesie naruszenie obowiązku stosowania się do sygnalizatora S1, który nadaje sygnał czerwony.

Policjanci pracowali wyposażeni w policyjnego drona. Z jego pomocą monitorują rzeszowskie skrzyżowania i wspólnie z policjantami w radiowozach reagują na przypadki niestosowania się przez uczestników ruchu do wskazań sygnalizacji świetlnej. Szczególną uwagę zwracają także na kierowców, omijających pojazdy, które zatrzymały się przed sygnalizatorem nadającym sygnał czerwony.

W niespełna dwie godziny, czujne oko policyjnego drona zarejestrowało 15 wykroczeń. Na kierujących pojazdami policjanci nałożyli 6 mandatów, a 9 kierowców pouczyli.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!