Strona główna SANOK 48-latek nielegalnie posiadał amunicję i części broni palnej. Odpowie przed sądem

48-latek nielegalnie posiadał amunicję i części broni palnej. Odpowie przed sądem

0
Reklama

48-letni mieszkaniec gminy Zagórz odpowie za posiadanie amunicji i części broni palnej bez wymaganego zezwolenia. Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzut. Za to przestępstwo grozi nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Początkiem lipca funkcjonariusze Posterunku Policji w Zagórzu w wyniku podjętych czynności na terenie jednej z posesji w gminie Zagórz ujawnili i zabezpieczyli 20 sztuk amunicji i część broni palnej w postaci lufy wraz z zamkiem. Okazało się, że 48-letni mieszkaniec gminy Zagórz posiadał zabezpieczone przedmioty w swoim miejscu zamieszkania bez wymaganego zezwolenia. 

Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzut nielegalnego posiadania części broni palnej oraz amunicji, do którego się przyznał. 

Reklama

Przypominamy, że obowiązujące przepisy zabraniają  posiadania broni czy amunicji bez zezwolenia. Zgodnie z kodeksem karnym, za to przestępstwo grozi do 8 lat pozbawienia wolności.  Należy pamiętać, że aktem prawnym regulującym to zagadnienie jest Ustawa o broni i amunicji, która precyzyjnie określa zasady wydawania i cofania  pozwoleń  na  broń, nabywania, rejestracji, przechowywania, zbywania i deponowania broni i amunicji.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!