Strona główna WIADOMOŚCI Policja podsumowała „Trzeźwy weekend” w regionie

Policja podsumowała „Trzeźwy weekend” w regionie

0
Reklama

Przez dwa dni podkarpaccy policjanci prowadzili działania ukierunkowane na eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierowców. Podczas „Trzeźwego weekendu”, na drogach naszego województwa, funkcjonariusze skontrolowali ponad 19 tys. kierujących. Za przestępstwo, jakim jest kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, odpowie 13 kierowców.

Przez dwa dni, w sobotę i w niedzielę, podkarpaccy policjanci prowadzili działania „Trzeźwy weekend”. Miały one na celu zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom ruchu drogowego, poprzez ujawnianie i eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierujących.

Reklama

Policjanci ruchu drogowego realizowali zadania w wyznaczonych punktach kontrolnych na terenie całego województwa. Sprawdzili stan trzeźwości 19 163 kierujących. Podczas działań ujawnili 26 kierujących, którzy zdecydowali się prowadzić pojazd pomimo wypitego wcześniej alkoholu. Za popełnione wykroczenie odpowie 13 kierujących, za przestępstwo odpowie pozostałych 13 kierowców.

Jeśli widzisz, że nietrzeźwa osoba chce prowadzić pojazd, nie pozwól na to! Uniemożliwiając jazdę pijanemu kierowcy, ochronisz przed nieszczęściem jego i tych, których może spotkać na swojej drodze.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!