Strona główna WIADOMOŚCI Podkarpackie Centrum Nauki „Łukasiewicz” czeka już na pierwszych odwiedzających

Podkarpackie Centrum Nauki „Łukasiewicz” czeka już na pierwszych odwiedzających

0
Reklama

– Placówka stanie się ważnym, wspierającym system szkolnictwa, zapleczem edukacyjnym w regionie – powiedziała wiceminister Małgorzata Jarosińska-Jedynak podczas inauguracji działalności Podkarpackiego Centrum Nauki „Łukasiewicz”.

Centrum zostało stworzone z myślą o wszystkich miłośnikach nauki, która wcale nie musi być nudna. Wręcz przeciwnie. Może być wielką przygodą. Oprócz części ekspozycyjnej w Centrum są laboratoria i pracownie edukacyjnych, gdzie odbywać się będą zajęcia związane z konstruowaniem i budowaniem urządzeń oraz modelarstwem i majsterkowaniem. Aktywne uczestnictwo w pokazach i warsztatach tematycznych przełoży się na rozwijanie umiejętności praktycznych dzieci i młodzieży.

Reklama

Działalność Centrum wpłynie na zmniejszenie wykluczenia społecznego związanego z dostępem do nauki i nowoczesnych metod zdobywania wiedzy z zachowaniem integracji międzypokoleniowej

– dodała wiceminister funduszy i polityki regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak.

Podkarpackie Centrum Nauki „Łukasiewicz” będzie także miejscem kształtowania przyszłych preferencji zawodowych, odkrywania talentów i zainteresowań. Ośrodek będzie popularyzował naukę między innymi powiązaną z inteligentnymi specjalizacjami województwa, a więc lotnictwem, kosmonautyką, informatyką oraz szeroko rozumianą jakością życia.

Przedsięwzięcie otrzymało dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego 2014-2020 w wysokości 76 mln złotych.

Centrum zostało zlokalizowane w podrzeszowskiej Jasionce tuż obok Centrum Wystawienniczo-Kongresowego G2A Arena.

źr. gov.pl

Reklama
Poprzedni artykułSkradziony łup ukryli… w lesie pod gałęziami [foto]
Następny artykułMarsz Orląt w Przemyślu. Uczcili bohaterów [foto]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!