Strona główna WIADOMOŚCI Podkarpacie zaprezentuje się na targach EXPO w Dubaju

Podkarpacie zaprezentuje się na targach EXPO w Dubaju

0
Reklama

W przyszłym roku Podkarpacie zaprezentuje się podczas największego wydarzenia gospodarczego na świecie – EXPO w Dubaju.

16 listopada, na konferencji w Filharmonii Podkarpackiej zaprezentowane zostały założenia kampanii promocyjnej, której przyświeca hasło: „Podkarpackie z natury kreatywne”. W wydarzeniu wzięła udział wojewoda podkarpacki Ewa Leniart.

Reklama

Głównym ambasadorem, narratorem i przewodnikiem po wystawie Podkarpacia w Pawilonie Polskim na EXPO będzie postać Ignacego Łukasiewicza – patrona Roku 2022 w Polsce.

– Rozpoczynamy kilkumiesięczną kampanię, która będzie promowała atuty Podkarpacia, a jej finał będzie miał miejsce na EXPO w Dubaju. Chcemy przede wszystkim ukazać wybitną postać Ignacego Łukasiewicza – wspaniałego wynalazcy, pioniera przemysłu naftowego. Bez jego wynalazków nie byłoby dzisiaj całej branży lotniczej czy kosmicznej – mówił marszałek województwa podkarpackiego Władysław Ortyl.

Województwo podkarpackie w Dubaju będzie się prezentować w marcu 2022 roku, jako ostatni polski region. Podkarpackie atrakcje w polskim pawilonie będzie można oglądać od 10 do 14 marca. Na stoisku przygotowanym przez województwo zostaną zaprezentowane trzy obszary tematyczne:

– natura, zasoby naturalne i zrównoważony rozwój;

– kultura, tradycja i kreatywność;

– gospodarka, nauka i technologia.

Wystawa województwa podkarpackiego w Pawilonie Polskim w Dubaju skupiać się będzie przede wszystkim na ukazaniu wyjątkowości i różnorodności Podkarpacia, jego bogactwa w zakresie unikalnej przyrody, potencjału gospodarczego i nowoczesności w połączeniu z tradycją. Wystawa będzie również pokazywać, że Podkarpacie to kolebka przemysłu naftowego, miejsce światowej rewolucji gospodarczej, którą zainicjował Ignacy Łukasiewicz.

źr. podkarpackie.pl

Poprzedni artykułKolejni ochotnicy zostaną wcieleni do Wojsk Oborny Terytorialnej
Następny artykułTrwa budowa kolejki linowej nad Soliną w Bieszczadach [foto, video]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!