Strona główna JAROSŁAW Kolejni ochotnicy zostaną wcieleni do Wojsk Oborny Terytorialnej

Kolejni ochotnicy zostaną wcieleni do Wojsk Oborny Terytorialnej

0
Reklama

W najbliższą sobotę, w godzinach porannych, kolejni ochotnicy przekroczą bramę koszar jarosławskiego Batalionu Lekkiej Piechoty, który wchodzi w skład 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej. 16-dniowe szkolenie podstawowe będzie prowadzone w Dębicy przez instruktorów z 33. Batalionu Lekkiej Piechoty. Podsumowaniem będzie uroczysta przysięgą wojskowa, która odbędzie się 5 grudnia.


16-dniowe szkolenie podstawowe kandydaci rozpoczną już w najbliższą sobotę 20 listopada, tuż po przekroczeniu bramy koszar w Jarosławiu przy ul. 3 Maja 67. Po przeprowadzeniu przez komisję rekrutacyjną niezbędnych formalności ewidencyjnych, już w pierwszym dniu, ochotnicy przejdą test sprawności fizycznej, który składa się z marszobiegu na dystansie 3 km, skłonów tułowia oraz pompek. Kolejne dni ochotnicy spędzą w garnizonie Dębica. Wykwalifikowana kadra instruktorska z 33. Batalionu Lekkiej Piechoty zadba o przygotowanie taktyczno – strzeleckie przyszłych Terytorialsów.

Reklama


Podczas szkolenia taktycznego rekruci odbędą praktyczne ćwiczenia niezbędne żołnierzowi do przetrwania w czasie działań wojennych. Dla naszych kandydatów priorytetem będzie szkolenie strzeleckie, w tym budowa i obsługa karabinka, teoria strzału i nauka prowadzenia ognia. Instruktorzy przygotują też kandydatów z zasad zachowania na współczesnym polu walki, topografii oraz udzielaniu pierwszej pomocy. W ostatnim dniu szkolenia podstawowego kandydaci pełniący terytorialną służbę wojskową odbędą egzamin, czyli tzw. „pętlę taktyczną”. Podczas tego testu każdy żołnierz wykona wiele zadań ogniowych i taktycznych.


Na zakończenie szkolenia podstawowego, 5 grudnia, żołnierze złożą przysięgę wojskową na sztandar 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej im. płk. Łukasza Cieplińskiego, ps. „Pług”. Informacja o miejscu, w którym odbędzie się uroczystość, zostanie podana bliżej terminu złożenia przez żołnierzy przysięgi.

Reklama
Poprzedni artykułWypadek drogowy w Brzozowcu. Dwie osoby trafiły do szpitala
Następny artykułPodkarpacie zaprezentuje się na targach EXPO w Dubaju

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj