Strona główna WIADOMOŚCI Podkarpacie: Ponad tysiąc rozliczonych PIT-ów podczas akcji w galeriach handlowych

Podkarpacie: Ponad tysiąc rozliczonych PIT-ów podczas akcji w galeriach handlowych

0
Reklama

W miniony weekend ( 6 i 7 kwietnia br.) w całym kraju pracownicy urzędów skarbowych pomagali podatnikom wypełnić PIT i wysłać go elektronicznie w ramach akcji Rozlicz PIT w galerii handlowej. W woj. podkarpackim  eksperci z urzędów skarbowych wspierali podatników w przygotowanych stoiskach informacyjnych w sześciu galeriach handlowych na terenie Rzeszowa, Przemyśla, Mielca i Stalowej Woli.

Przez dwa dni pracownicy urzędów skarbowych czekali na osoby rozliczające PIT w galeriach handlowych. Urzędnicy pomagali wypełnić zeznanie podatkowe i wysłać je elektronicznie za pomocą systemu e-Deklaracje bezpośrednio do urzędu skarbowego.
Eksperci udzielali szczegółowych informacji na temat rozliczenia podatku dochodowego za ubiegły rok, a także  wyjaśniali ewentualne wątpliwości związane z wypełnieniem zeznania podatkowego czy korzystaniem z ulg podatkowych i odliczeń.
Podatnicy, którzy zdecydowali się na taką pomoc, otrzymywali na miejscu  urzędowe potwierdzenie odbioru zeznania (UPO).

To kolejna edycja akcji, organizowanej w całym kraju już od kilku lat.
W tym roku na pomoc ekspertów z urzędów skarbowych w woj. podkarpackim zdecydowało się ponad tysiąc osób, z czego połowa odwiedziła stoiska informacyjne w dwóch rzeszowskich galeriach: Millenium Hall i Nowy Świat. Ponad 200 osób skorzystało z pomocy pracowników urzędu skarbowego w galeriach Aura i Nawigator w Mielcu. Z kolei w Galerii Sanowej w Przemyślu eksperci urzędu skarbowego pomogli 150 podatnikom. Podobna liczba osób skorzystała z pomocy przy rozliczeniu PIT w Stalowej Woli, w Galerii VIVO.
Wysłano łącznie 723 deklaracje. W akcję zaangażowanych było 32 pracowników urzędów skarbowych w Rzeszowie, Przemyślu, Mielcu i Stalowej Woli.
źr. KAS Rzeszów

Reklama
Reklama
Poprzedni artykułDubiecko: 70 lat Liceum Ogólnokształcącego im. I. Krasickiego
Następny artykułRzeszów: Upamiętnili 8. rocznicę katastrofy smoleńskiej