Strona główna RZESZÓW Podejrzani o rozbój usłyszeli zarzuty. O ich losie zadecyduje sąd

Podejrzani o rozbój usłyszeli zarzuty. O ich losie zadecyduje sąd

0
Reklama

Zarzutami dla 4 mieszkańców powiatu krośnieńskiego zakończył się ich wyjazd do Rzeszowa. Mężczyźni, w nocy z soboty na niedziele, na ul. Piłsudskiego, pobili i okradli innego mieszkańca powiatu krośnieńskiego. Policjanci z Rzeszowa i Krosna zatrzymali ich w miejscu zamieszkania. Prokurator przedstawił im zarzuty rozboju i zastosował wobec nich środki zapobiegawcze.

Do zdarzenia doszło w niedzielę po północy, na ul. Piłsudskiego. Interweniujący na miejscu policjanci ustalili, że pokrzywdzony, 21-letni mieszkaniec Rymanowa Zdroju, został zaczepiony przez kilku nieznanych mężczyzn. W wyniku szarpaniny 21-latek przewrócił się i wtedy został pobity przez napastników. Sprawcy zabrali pokrzywdzonemu telefon komórkowy oraz bluzę i koszulkę, które ściągnęli z leżącego 21-latka. Po zdarzeniu napastnicy odjechali samochodem marki Bmw.

Reklama

Pokrzywdzony kojarzył jednego z napastników oraz zapamiętał numer rejestracyjny samochodu, który wskazywał, że napastnicy pochodzą z powiatu krośnieńskiego. Policjanci szybko ustalili właściciela pojazdu. Swoje ustalenia przekazali funkcjonariuszom z Krosna. Już rano zatrzymali oni czterech mężczyzn podejrzewanych o udział w rozboju. Okazali się nimi 19 i 18-letni mieszkańcy Krosna i powiatu krośnieńskiego. Przy jednym z nich policjanci znaleźli telefon i bluzę pokrzywdzonego. W poniedziałek, policjanci z Rzeszowa zatrzymali piątego podejrzewanego mężczyznę, 18-letniego mieszkańca Krosna.

Wszyscy zatrzymani zostali przewiezieni do Rzeszowa. Wyjaśnieniem sprawy i ustaleniem udziału w przestępstwie poszczególnych osób zajęli się funkcjonariusze z wydziału dochodzeniowo-śledczego rzeszowskiej komendy. Zebrane materiały przekazali do Prokuratury Rejonowej dla miasta Rzeszów.

Ostatecznie zarzuty rozboju usłyszało 4 mężczyzn, a jeden został przesłuchany w charakterze świadka. Wobec dwóch podejrzanych prokurator zastosował środki zapobiegawcze w postaci policyjnego dozoru. W stosunku do trzeciego skierował wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztu, którego sąd nie uwzględnił i zastosował środki wolnościowe, w tym dozór policyjny. Czwarty podejrzany mężczyzna po usłyszeniu zarzutów został zwolniony.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!