Strona główna PRZEMYŚL Podczas ucieczki po włamaniu wpadł, bo zgubił klucze od auta

Podczas ucieczki po włamaniu wpadł, bo zgubił klucze od auta

0
Reklama

Przemyscy policjanci zatrzymali 33-letniego mężczyznę, który włamywał się do piwnic sąsiadów. Mężczyzna został zatrzymany następnego dnia po włamaniu, bo podczas ucieczki z miejsca zdarzenia, zgubił kluczyki do swojego samochodu. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Dyżurny przemyskiej komendy, w nocy z 2 na 3 września br., został powiadomiony o włamaniu do piwnicy w bloku w Przemyślu. Pod wskazany adres natychmiast skierował patrol. Funkcjonariusze ustalili, że z piwnicy zgłaszającego nic nie zginęło, uszkodzona została tylko kłódka i skobel w drzwiach. Podczas wykonywania czynności, policjanci ujawnili, że kolejne 3 piwnice oraz drzwi do pomieszczenia gospodarczego, także mają uszkodzone zabezpieczenia. Właściciele wszystkich piwnic sprawdzili pomieszczenia i stwierdzili, że nic im nie zginęło, a jedynie maja uszkodzone skoble i kłódki w drzwiach, natomiast właścicielka pomieszczenia gospodarczego stwierdziła brak roweru o wartości 1200 zł.

Reklama

Pracująca na miejscu grupa zabezpieczyła miejsce zdarzenia oraz odnalazła skradziony rower, który stał w innej klatce tego samego bloku.

Policjanci ustalili również, że jedna z mieszkanek bloku słyszała hałas, dochodzący z piwnic po godz: 2 w nocy i zeszła by sprawdzić co się stało. Gdy zauważyła otwarte główne drzwi prowadzące do pomieszczeń piwnicznych, zamknęła je. Po powrocie do mieszkania usłyszała dźwięk tłuczonego szkła wiec wyszła na balkon i zauważyła mężczyznę, który oddalał się w stronę ul. Rzecznej. Policjanci sprawdzili ten trop i podczas penetracji terenu znaleźli kluczyki do samochodu. Ustalili od jakiego pojazdu pochodzą i szybko znaleźli jego właściciela.

33-latek usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem. Przyznał się do winy, jednak twierdził, że tamtej nocy był pijany i wyłamywał kłódki, bo szukał swojej piwnicy i swojego roweru. Za kradzież z włamaniem grozi mu kara pozbawienia wolności od roku do 10 lat.

Reklama
Poprzedni artykułBędzie ograniczenie prędkości do 30 km/h? Trwają rozmowy
Następny artykułJuż dziś w Rzeszowie Wielka Studencka Integracja- Otrzęsiny 2021

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!