Strona główna RZESZÓW Płyn do mycia naczyń w fontannie? Niecodzienna sytuacja w Rzeszowie

Płyn do mycia naczyń w fontannie? Niecodzienna sytuacja w Rzeszowie

2

Służby miejskie w Rzeszowie będą musiały wymienić kilkadziesiąt tysięcy litrów wody z ogromnej fontanny. Najprawdopodobniej ktoś wlał do zbiornika substancję, która spowodowała zapienienie się wody.

Piana w fontannie nie pojawiła się po raz pierwszy. Odkąd obiekt stanął na Rzeszowskim rynku, do podobnych incydentów dochodziło już kilkakrotnie.

– Sprawca nie został zidentyfikowany, do obiegu najprawdopodobniej trafił płyn do mycia naczyń. Z uwagi na dużą liczbę dysz woda spieniła się bardzo szybko i efektownie. Aktualnie fontanna wymaga kilkakrotnego i obfitego płukania.

Fontanna na planie dwóch trójkątów zwróconych do siebie przeciwprostokątnymi. W każdej niecce znajdują się cztery dysze: 1 dysza pieniąca o wysokości strumienia wody do 1,5 m oraz 3 dysze pieniące o wysokości strumienia wody do 1,0 m i kształtem obrazu wodnego przypominające „trójkąt”. Cokół wykonany z bloczków granitowych na placu w kształcie kwadratu z kostki kamiennej. Koszt budowy wyniósł 95 tys. zł. 

2 KOMENTARZE

  1. Po pierwsze, fontanna jest mała…Po drugie, obok rynku…nawet go stamtąd nie widać… A po trzecie, no cóż, czyn godny potępienia, bo nie dość że na takie brzydactwo wydało miasto 95 tysięcy, to teraz musi generować kolejne koszty na oczyszczanie…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here