Strona główna PRZEMYŚL Lucy wskazała podwójne dno i kontrabandę. Ukraińca czeka kara

Lucy wskazała podwójne dno i kontrabandę. Ukraińca czeka kara

0
Pies Lucy
Reklama

Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) udaremnili próbę przemytu 580 paczek papierosów produkcji zagranicznej bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Do ujawnienia doszło na przejściu granicznym w Medyce, a kontrabandę wskazał czujny i niezawodny nos Lucy. 

Podczas rewizji busa na ukraińskich numerach rejestracyjnych funkcjonariusze wykryli papierosy różnych marek. Były one ukryte w podwójnym dnie trzech kartonowych pudeł, które znajdowały się w przestrzeni ładunkowej pojazdu.

Reklama

Towar usiłował przemycić do Polski 39-letni obywatel Ukrainy. W stosunku do kierowcy busa wszczęto postępowanie karne skarbowe i zabezpieczono na poczet grożącej kary grzywny 5 000 złotych. W toku prowadzonych czynności mężczyzna wyjaśnił, że zamierzał sprzedać towar z zyskiem.

Lucy – to służbowy pies rasy Parson Russell Terrier, który od 4 lat pomaga funkcjonariuszom podkarpackiej KAS w wykrywaniu przemytu wyrobów tytoniowych.  Jej czujny nos wielokrotnie naprowadził funkcjonariuszy do różnych, nietypowych skrytek z nielegalnymi papierosami m.in. w obudowie akumulatora, radia samochodowego czy też w opakowaniu po oleju silnikowym. Na swoim koncie ma także liczne wykrycia tytoniowej kontrabandy np.  w kołach samochodów,  zbiornikach paliwa, podłogowych skrytkach, porzucanych bagażach a nawet w podłużnicach wagonów towarowych.

Reklama
Poprzedni artykułPłyn do mycia naczyń w fontannie? Niecodzienna sytuacja w Rzeszowie
Następny artykułPodpisano umowę na realizację kolejnych kilometrów S19

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj