Strona główna WIADOMOŚCI Pikniki Silna Biało-Czerwona. Zobacz, gdzie się odbędą

Pikniki Silna Biało-Czerwona. Zobacz, gdzie się odbędą

0
Reklama

Silna Biało – Czerwona – to hasło tegorocznych obchodów święta Wojska Polskiego. Rozpoczniemy te obchody już 12 sierpnia. Do 15 sierpnia organizowane będą pikniki. 70 miejscowości w naszym kraju, gdzie będzie można spotkać żołnierzy Wojska Polskiego i porozmawiać z nimi. Takim punktem kulminacyjnym oczywiście będzie 15 sierpnia, Warszawa i defilada. O 14:00 rozpoczynamy defiladę. W defiladzie uczestniczyć będą żołnierze wszystkich rodzajów polskich sił zbrojnych. Będzie także pokaz nowoczesnego sprzętu, więc będą czołgi Abrams, będą czołgi K2, będą bojowe wozy piechoty Borsuk – mówił Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej.

W niedzielę (9 lipca br.) w 1. Warszawskiej Brygadzie Pancernej szef MON poinformował o programie tegorocznych uroczystości Święta Wojska Polskiego.

Reklama

– Będą Patrioty, będą również pojazdy minowania narzutowego BAOBAB – też produkt polskiego przemysłu zbrojeniowego. Jeśli chodzi o siły powietrzne będą śmigłowce zamówione zarówno w Mielcu – Black Hawki i w Świdniku z rodziny AW. Będą samoloty FA 50 z biało czerwoną szachownicą. Będą również samoloty sił sojuszniczych. W naszej defiladzie uczestniczyć będą żołnierze Wojska Polskiego oczywiście, ale także żołnierze z sił Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Ruminii i Chorwacji. Serdecznie wszystkich zapraszam zarówno na pikniki, jak i samą defiladę. Będzie to okazja, żeby zapoznać się z wyszkoleniem żołnierzy Wojska Polskiego, z nowoczesnym sprzętem. Będzie to również okazja do tego, aby skosztować żołnierskiej grochówki. Będzie to także okazja, żeby przystąpić do Wojska Polskiego

– mówił minister M. Błaszczak.

Podczas defilady będzie można podziwiać ponad 2 tysiące żołnierzy i aż 200 jednostek sprzętu wojskowego. Nie zabraknie także pokazu kunsztu polskich pilotów, którzy na polskim niebie zaprezentują aż 92 statki powietrzne, m.in. FA 50, F-16 i bezzałogowce.

– 15 sierpnia i wszystkie towarzyszące pikniki będą pokazem siły jedności, tego wszystkiego co dzieje się przy granicach Rzeczypospolitej Polskiej. Będzie to ważne wydarzenie dla nas wszystkich. Pokazujące, że Polacy stoją murem za polskim mundurem. Pokazujące, że żołnierze Wojska Polskiego są świetnie wyszkoleni, że dysponują nowoczesną bronią. Sądzę, że pokaz Abramsów, czołgów K2, armatohaubic K9, Bayraktarów udowodni, że Wojsko Polskie jest nowocześnie uzbrojone. Dodam do tego także Patrioty i zestawy Małej Narwi. To są wszystko przykłady tego, jak dynamicznie wzmacniane jest Wojsko Polskie. To są przykłady jak władze Polski dbają o to, żeby Polska była bezpieczna. Zachęcam wszystkich, żeby przyjechać do Warszawy i uczestniczyć w defiladzie, żeby obserwować żołnierzy. Następnie, żeby uczestniczyć w piknikach, w 70 miejscowościach w całej Polsce

– zaznaczył szef MON.

W tym szczególnym czasie zapraszamy do udziału w obchodach Święta Wojska Polskiego we wszystkich zakątkach naszego kraju. Będziemy zarówno w małych miejscowościach jak i dużych miastach po to, aby każdy mógł wspólnie z żołnierzami świętować zwycięstwo z 1920 roku oraz towarzyszyć żołnierzom w dniu ich święta.

Dlatego na terenie całego kraju odbędzie się blisko 70 pikników wojskowych, podczas których prezentowane będzie indywidualne wyposażenie żołnierza oraz sprzęt wojskowy będący na wyposażeniu Wojska Polskiego.

LOKALIZACJE PIKNIKÓW W WOJEWÓDZTWIE PODKARPACKIM:

12 sierpnia (sobota)

Miejsce Piastowe – Stadion Piastovii, ul. Dworska

13 sierpnia (niedziela)

Tyczyn – Plac przy Szkole Podstawowej, ul. Pułanek 4

14 sierpnia (poniedziałek)

Radymno  – Kąpielisko ZEK, ul. Budowlanych

15 sierpnia (wtorek)

Nowa Sarzyna – MOSiR, ul. M. Konopnickiej 2

Tegoroczne obchody Święta Wojska Polskiego odbędą się pod hasłem SILNA BIAŁO-CZERWONA. Po 3 latach powróci największa defilada Wojska Polskiego. 15 sierpnia o godz. 14:00 ruszy na warszawskiej Wisłostradzie.

Podczas defilady żołnierze wszystkich rodzajów Sił Zbrojnych RP zaprezentują najnowocześniejszy sprzęt, polskiej, koreańskiej i amerykańskiej produkcji, który zakupiono w ostatnich latach:

•    K2 Czarna Pantera – koreański czołg nowej generacji

•    KRAB – samobieżna 155 mm armatohaubica produkowane w Polsce

•    Bayraktar TB2 – nowoczesny dron, sprawdzony w boju

•    RAK- moździerz samobieżny kalibru 120 mm

•    K9 Thunder – precyzyjna i skuteczna koreańska haubica samobieżna na podwoziu gąsienicowym

•    ROSOMAK –kołowy transporter opancerzony krajowej produkcji

•    M1A1 Abrams –zmodyfikowany na potrzeby Wojska Polskiego, najbezpieczniejszy dla załogi czołg świata

•    HIMARS – najnowocześniejsza wyrzutnia rakietowa

•    ŻMIJA –lekkie pojazdy wykorzystywane przez żołnierzy pododdziałów rozpoznawczych

•    System PATRIOT – skuteczny zestaw obrony powietrznej średniego zasięgu

•    BWP Borsuk – najnowszy polski bojowy wóz piechoty

•    BAOBAB-K – nowoczesny i zautomatyzowany polski pojazd minowania narzutowego

Podczas defilady będzie można podziwiać ponad 2 tysiące żołnierzy i aż 200 jednostek sprzętu wojskowego. Nie zabraknie także pokazu kunsztu polskich pilotów, którzy na polskim niebie zaprezentują aż 92 statki powietrzne, m.in. FA 50, F-16 i bezzałogowce.

Wyjątkową atmosferę zagwarantuje obecność żołnierzy wszystkich rodzajów Sił Zbrojnych RP. Klimatyczna wojskowa muzyka oraz specjalnie przygotowane atrakcje dla wszystkich grup wiekowych to tylko wstęp do pokazania tego co w wojsku najlepsze.

Na uczestników czekają m.in. pokazy sprzętu i wyszkolenia żołnierzy, koncerty orkiestr wojskowych, gry i zabawy dla najmłodszych. Na piknikach nie zabraknie również punktów rekrutacyjnych, w których zainteresowani będą mogli porozmawiać z rekruterami i dowiedzieć się,  jak atrakcyjna jest służba w Wojsku Polskim.

Poprzedni artykułZa miesiąc beatyfikacja Ulmów. W Markowej odbyło się spotkanie
Następny artykułPolicyjny dozór i zakaz opuszczania kraju za posiadanie narkotyków

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!