Strona główna MIELEC Pijany wiózł mężczyznę, który odbywał kwarantannę

Pijany wiózł mężczyznę, który odbywał kwarantannę

0
Reklama

Policjanci przedstawili zarzut jazdy w stanie nietrzeźwości 35-letniemu mężczyźnie, który kierował fiatem stilo, mając ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Dodatkowo mężczyzna wiózł pasażera, który był objęty kwarantanną.

Policjanci interweniowali w Rzędzianowicach, po zgłoszeniu młodego mężczyzny, który jechał za fiatem stilo. Zgłaszającego zaniepokoił sposób jazdy kierowcy fiata i podejrzewał, że może on być nietrzeźwy. Stilo zatrzymało się na poboczu, a zgłaszający czekał w pobliżu i relacjonował dyżurnemu, co widzi. Policjanci, którzy dotarli na miejsce interwencji ustalili, że kierowca fiata to 35-letni mieszkaniec powiatu dębickiego. Badanie trzeźwości wykazało, że miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie.W czasie wykonywania czynności z zatrzymanym funkcjonariusze ustalili, że pasażer fiata, jest objęty kwarantanną. Samochodem podróżowała jeszcze młoda kobieta. Policjanci, którzy mieli kontakt z mężczyznami, zostali objęci izolacją, do czasu otrzymania wyników badań.
35-latek, po wytrzeźwieniu, usłyszał zarzut kierowania w stanie nietrzeźwości. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.
Wobec pasażera objętego kwarantanną, policjanci wszczęli czynności wyjaśniające w związku z wykroczeniem. Funkcjonariusze o zdarzeniu poinformowali służby sanitarne, które mogą nałożyć na mężczyznę wysoką karę finansową. W sprawie trwają dalsze czynności.
 

Reklama
Reklama
Poprzedni artykułKoronawirus na Podkarpaciu. Stan epidemiologiczny na 8.05
Następny artykułNowoczesne ambulanse trafiły do jednostek pogotowia