Strona główna WIADOMOŚCI Nowoczesne ambulanse trafiły do jednostek pogotowia

Nowoczesne ambulanse trafiły do jednostek pogotowia

0
Reklama

Już są – mowa o dwóch nowoczesnych ambulansach transportowych, które zostały zakupione ze środków RPO WP 2014-2020 w związku z zagrożeniem i przeciwdziałaniem COVID-19. Trzy kolejne zostaną dostarczone do naszego regionu już za kilka dni. Pięć karetek trafi do Stacji Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie, Przemyślu, Krośnie, Sanoku i Mielcu.

Nowoczesne ambulanse będą wspierać walkę z epidemią koronawirusa w naszym województwie. Wierzę, że będą spełniać wszystkie stawiane im standardy i sprawdzą się w trudnych warunkach codziennej pracy ratowników medycznych. Cieszę się, że ich zakup był możliwy ze środków unijnych – mówi marszałek Ortyl.

Umowę za zakup podpisano 9 kwietnia 2020 roku. Są to ambulanse typu „A1” na bazie samochodu Fiat Doblo L2H2 Multijet wraz z noszami transportowymi i fotelem kardiologicznym do realizacji zadań transportów sanitarnych, w tym wymazowych.Ambulanse zostaną użyczone następującym jednostkom: Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie i w Przemyślu,  Samodzielnemu Publicznemu Pogotowiu w Krośnie, Bieszczadzkiemu Pogotowiu Ratunkowemu SPZOZ w Sanoku oraz Powiatowej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Mielcu.
Ambulanse o wartości ponad 150 tys. zł każdy zakupiono ze środków skierowanych na walkę z koronawirusem w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020. Województwo podkarpackie przeznaczyło do walki ze skutkami pandemii ponad 350 mln zł, z czego na pomoc medyczną trafi 50 mln zł.
Do tej pory dostarczono już 7 samochodów dla Sanepid-u oraz część sprzętu jednorazowego, w tym: 4,5 tys. kombinezonów, 100 tys. maseczek chirurgicznych, 16,5 tys. półmaseczek, 7 tys. przyłbic i 9 tys. osłon na buty. Na zakup środków ochrony osobistej ze środków unijnych wydano dotychczas ponad 1,4 mln złotych. Na przełomie czerwca i lipca na Podkarpacie trafi 10 kolejnych ambulansów sanitarnych.
 

Reklama
Poprzedni artykułPijany wiózł mężczyznę, który odbywał kwarantannę
Następny artykułKoronawirus na Podkarpaciu. Stan epidemiologiczny na 9.05