Strona główna WIADOMOŚCI Pijany kierowca uciekał przed policją

Pijany kierowca uciekał przed policją

0
Reklama
Wieczorem policjanci, pełniący służbę na terenie miasta Tarnobrzega otrzymali zgłoszenie o pijanym kierowcy. volkswagena sharana.
Funkcjonariusze natychmiast po otrzymaniu zgłoszenia udali się we wskazany rejon. Podejrzany kierujący volkswagenem sharan na widok nadjeżdżającego radiowozu wystraszył się i rozpoczął ucieczkę.
Policjanci widząc zachowanie kierowcy sharana, użyli sygnałów świetlnych i dźwiękowych, mężczyzna jednak nie reagował dodatkowo przyspieszył i kontynuował ucieczkę. Policjanci rozpoczęli pościg. Na jednej z ulic kierowca zatrzymał auto i zaczął uciekać pieszo. Po kilku minutach pościgu, policjantom udało się zatrzymać mężczyznę.
41-letni mieszkaniec Tarnobrzega trafił do policyjnej izby zatrzymań w celu wyjaśnienia okoliczności zdarzenia. Mężczyzna odmówił poddania się badaniu alkomatem, dlatego też pobrano mu krew w celu ustalenia stężenia alkoholu w organizmie. Jeśli test wykaże, że kierujący pojazdem był pod wpływem alkoholu, będzie mu grozić kara pozbawienia wolności do lat 2, grzywna oraz utrata prawa jazdy. Dodatkowo za popełnienie przestępstwa, jakim jest niezatrzymanie się do kontroli drogowej grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.
Źródło: podkarpacie112
Reklama
Poprzedni artykułZmiany w Kodeksie Pracy. Czekają nas krótsze urlopy?
Następny artykułKłamliwe tablice na temat operacji „Wisła” na Podkarpaciu