Strona główna ROPCZYCE Pijany 45-latek przewoził dwoje dzieci

Pijany 45-latek przewoził dwoje dzieci

0

Policjanci ruchu drogowego udaremnili jazdę kierowcy opla. Alkomat wskazał ponad promil alkoholu w jego organizmie. 45-latek jechał z dwójką swoich małych dzieci. Nietrzeźwy kierowca poniesie odpowiedzialność karną za jazdę w stanie nietrzeźwości. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 2.

Wczoraj po godz. 15, w miejscowości Iwierzyce, podczas działań „Trzeźwość”, funkcjonariusze ropczyckiej drogówki, zwrócili uwagę na opla. Na widok oznakowanego radiowozu, kierujący nagle zawrócił i zaczął jechać w kierunku, z którego przyjechał.

Funkcjonariusze postanowili sprawdzić, co było powodem tej nagłej zmiany kierunku jazdy. Mężczyzna został zatrzymany, gdy zjechał na jedną z pobliskich posesji. Funkcjonariusze sprawdzili stan jego trzeźwości. Bardzo szybko okazało się co było powodem takiego zachowania kierującego. Alkomat wskazał w organizmie 45-latka ponad promil alkoholu.

Na przejażdżkę mężczyzna zabrał jeszcze dwójkę swoich małych dzieci, w wieku 6 i 3 lat. Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna, a nawet kilkuletni zakaz prowadzenia pojazdów.

Poprzedni artykułUwaga na latające kleszcze! Ich ugryzienia są bardzo bolesne
Następny artykułWszedł pod nadjeżdżający pociąg. Zginął na miejscu
Izabela Pomykała Redaktor naczelna

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj