Strona główna WIADOMOŚCI Pijani kierowcy na granicy. Straż Graniczna walczy z zagrożeniem na drogach

Pijani kierowcy na granicy. Straż Graniczna walczy z zagrożeniem na drogach

0
Reklama

W ostatnim czasie, funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej kilkukrotnie zatrzymywali zarówno na przejściach granicznych jaki i poza nimi, kierowców będących pod wpływem alkoholu.


W poniedziałek 18 grudnia strażnicy graniczni z Placówki w Wetlinie podczas prowadzonej w miejscowość Wetlina kontroli drogowej ujawnili, że 48 – letni mieszkaniec okolic Cisnej kierował samochodem mając prawie 2 promile alkoholu we krwi.
Natomiast w niedzielę do kontroli granicznej w przejściu granicznym w Korczowej, na kierunku wjazdowym do Polski, zgłosił się obywatel Ukrainy – kierowca samochodu ciężarowego. Strażnicy graniczni stwierdzili, że Ukrainiec prawdopodobnie jest nietrzeźwy. Wynik badania pokazał 0,8 promila alkoholu we krwi.
Dzień wcześniej tj. w  sobotę funkcjonariusze z Korczowej jadąc na służbę zauważyli w miejscowości Piaski samochód leżący w rowie a parę metrów dalej mężczyznę, który próbował oddalić się z miejsca wypadku. Jak się okazało kierowca samochodu  31 – latek z okolic Radymna miał 1,94 promila alkoholu w krwi a ponadto nie posiadał uprawnień do prowadzenia pojazdów.
Nietrzeźwym kierowcom uniemożliwiono dalsze prowadzenie pojazdów a sprawy przekazano  funkcjonariuszom Policji.
W tym roku funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału SG zatrzymali już 34 kierowców pojazdów będących pod wpływem alkoholu, wśród nich 20 osób to obywatele Ukrainy a 14 – obywatele Polski.
źr. BiOSG

Reklama
Poprzedni artykułRzeszów: Aleja Sikorskiego od dziś ma cztery pasy ruchu
Następny artykułMuczne, Bieszczady: Trasy czekają na turystów