Strona główna MIELEC PGE FKS Stal Mielec otrzyma 900 tysięcy złotych od miasta

PGE FKS Stal Mielec otrzyma 900 tysięcy złotych od miasta

0
Reklama

W Urzędzie Miejskim w Mielcu doszło dziś do podpisania umowy promocyjnej między Gminą Miejską Mielec reprezentowaną przez Prezydenta Miasta Mielca Jacka Wiśniewskiego, a klubem FKS Stal Mielec S.A. reprezentowanym przez prezesa zarządu Jacka Klimka.

Umowa opiewająca na kwotę 900 tys. zł. (brutto), zawiera szereg wyznaczonych działań związanych z promocją miasta Mielca, które mają być zrealizowane do końca bieżącego roku przez piłkarską spółkę i występującą na najwyższym szczeblu rozgrywkowym drużynę PGE FKS Stali Mielec.

Reklama

Dodatkowa umowa promocyjna, to jedna z dwóch zaproponowanych przez Prezydenta Mielca Jacka Wiśniewskiego form ekonomicznego wsparcia dla piłkarskiej Stali, która po historycznym powrocie na najwyższy szczebel rozgrywkowy w Polsce, znalazła się w bardzo trudnej sytuacji finansowej.

Oprócz wspomnianej umowy w magistracie cały czas rozważana jest kwestia udzielenia klubowi pożyczki w kwocie 1mln 100 tys. zł. Zasady udzielenia tej pożyczki i wymagane dla niej zabezpieczenia, określone mają być na podstawie przygotowywanej przez biegłego rewidenta aktualnej wyceny wartości rynkowej akcji Spółki FKS Stal Mielec S.A. wraz z oceną jej aktualnej kondycji finansowej. Termin dokonania tej wyceny został przesunięty z 3 na 12 listopada 2021 r.

Stal mimo kłopotów organizacyjnych dzielnie radzi sobie w tym sezonie PKO Ekstraklasy. W niedzielę mielczanie zagrają w Warszawie z Legią. Na ten wyjazd szykuje się sporo kibiców biało-niebieskich.

O problemach finansowych Stali pisaliśmy szerzej tutaj:

Reklama
Poprzedni artykułUniwersytet Rzeszowski otworzył Centrum Lekkoatletyczne
Następny artykułPediatria znika ze szpitala powiatowego w Kolbuszowej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj