Strona główna KOLBUSZOWA Pediatria znika ze szpitala powiatowego w Kolbuszowej

Pediatria znika ze szpitala powiatowego w Kolbuszowej

0
Obrazek poglądowy źr. pexels
Reklama

Ze struktur Szpitala Powiatowego im. Jana Pawła II w Kolbuszowej zniknie oddział pediatrii. Od ubiegłego roku, ze względu na brak lekarzy oddział był zawieszony. Radni powiatu kolbuszowskiego podczas ostatniej sesji przegłosowali, że pediatria zniknie na dobre.

W miejsce oddziału dziecięcego, który lata działał w powiecie kolbuszowskim, ma powstać pododdział ortopedii. Na jego powstanie przeznaczone zostaną środki z NFZ, które docelowo miały zostać przekazane na zamknięty właśnie oddział dziecięcy.

Reklama

Portal Kolbuszowa Lokalnie podał, że: „Dwanaścioro radnych było za, dwóch głosowało na nie„. Podobny los spotkał kolbuszowską ginekologię i neonatologię.

Jeszcze nie tak dawno starosta kolbuszowski, Józef Kardyś zastrzegał się, że oddział nie zostanie zamknięty. Co prawda w szpitalu leczono po kilkoro dzieci, brakowało lekarzy, którzy zastrzegali, że w niemal pustym oddziale nie będą pracować. Dyrektor szpitala Zbigniew Strzelczyk mówił:

„Wiadomo, że pediatria nie była popularnym oddziałem. Leczyło się tam dwoje-troje, w porywach pięcioro dzieci. Oczywiście był to oddział deficytowy, ale nie o tym mowa. Po prostu brakowało lekarzy. Oni woleli pracę w ośrodkach zdrowia czy w przychodniach. Oświadczyli, że dla pustego oddziału pracować nie będą. Wykreślenie pediatrii ze statutu szpitala nie jest końcem świata. Zawsze będzie można ją z powrotem wprowadzić”.

Reklama
Poprzedni artykułPGE FKS Stal Mielec otrzyma 900 tysięcy złotych od miasta
Następny artykułRusza weekendowy punkt szczepień w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!