Strona główna TARNOBRZEG Oszuści nie śpią. 79-latka z Tarnobrzega straciła 120 tys. złotych

Oszuści nie śpią. 79-latka z Tarnobrzega straciła 120 tys. złotych

0
Reklama

Mimo apeli, prowadzonych akcji profilaktycznych i informacji medialnych, oszuści działający metodą na tzw. „wnuczka”, „policjanta” czy „prokuratora”, wciąż wyłudzają pieniądze od bezbronnych, starszych osób. Niestety, wczoraj 79-letnia kobieta, wprowadzona w błąd przez przestępców, przekazała oszczędności w kwocie ponad 120 tys zł. Apelujemy do osób starszych o ostrożność i stosowanie zasady ograniczonego zaufania.

Policjanci apelują do osób starszych i ich rodzin o ostrożność w sytuacjach, gdy dzwoni osoba podająca się za wnuczka, czy krewnego. Rozmowa prowadzona przez oszustów z pewnością ma na celu wyłudzenie od seniorów ich oszczędności. Pamiętajmy, jeśli odbieramy telefon i ktoś prosi, albo domaga się pieniędzy, nie podejmujmy żadnych natychmiastowych działań.

Reklama

Tarnobrzescy policjanci odebrali zgłoszenie o oszustwie, do którego doszło wczoraj, na osiedlu Przywiśle w Tarnobrzegu. Z ustaleń policjantów wynika, że 79-letnia kobieta, wprowadzona w błąd, przekazała swoje oszczędności w kwocie ponad 120 tys. zł.

Zdarzenie rozegrało się około godz. 13. Na stacjonarny telefon seniorki zadzwoniła kobieta, krzycząc poinformowała starszą panią o wypadku drogowym, który spowodować miała jej synowa i że grozi jej 8 lat aresztu. W związku ze zdarzeniem, synowej potrzebna była większa kwota pieniędzy, dzięki której będzie mogła pokryć koszty leczenia rannej osoby. Po chwili do tej rozmowy włączył się mężczyzna, który poinformował seniorkę, że jest „policjantem” i tą sprawę można szybko załatwić, lecz potrzebna będzie znaczna kwota pieniędzy. Zatroskana kobieta przyznała się przestępcom, że posiada pieniądze.

Po krótkim czasie do mieszkania pokrzywdzonej, zapukała kobieta w wieku ok. 20 – 30 lat, której 79 – latka, przekazała swoje oszczędności. Oszustka z pieniędzmi wyszła pospiesznie z bloku w nieznanym kierunku. Powiadomieni o tym zdarzeniu policjanci z wydziału kryminalnego prowadzą czynności zmierzające do ustalenia i zatrzymania sprawców przestępstwa.

Rysopis kobiety:

Wiek ok. 20 – 30 lat, krępej budowy ciała, wzrost około 160 cm, włosy do ramion, czerwone z lekkim odrostem. Kobieta ubrana była w ciemną bluzę i ciemne spodnie.

Apelujemy o rozwagę i rozsądek! Rozmawiajmy o tym zagrożeniu ze swoimi rodzicami, dziadkami, czy starszymi sąsiadami. Zawsze sprawdzajmy wiarygodność osoby, która dzwoni z prośbą o pomoc finansową. Czasem wystarczy jeden telefon do krewnego.

Zachęcamy, aby w razie wątpliwości, dzwonić do dyżurnego jednostki Policji ( w Tarnobrzegu to numer 47 825 33 10) lub na numer alarmowy 112 i poinformować policjanta o swoich obawach.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!