Strona główna ROPCZYCE Oszukiwał metodą na funkcjonariusza CBA. Wyłudził 60 tys. złotych

Oszukiwał metodą na funkcjonariusza CBA. Wyłudził 60 tys. złotych

0
Reklama

Policjanci zatrzymali 28-latka, podejrzanego o udział w oszustwie. Mężczyzna podając się za funkcjonariusza CBA oświadczył, że współpracuje z organami ścigania, w celu zatrzymania groźnych przestępców, dokonujących oszustw bankowych. W ten sposób 28-letni mieszkaniec Elbląga, wyłudził od małżeństwa z gminy Ostrów, blisko 60 tysięcy złotych.

W miniony wtorek, z małżeństwem z gminy Ostrów, skontaktowali się oszuści podający się za funkcjonariusza CBA. Poinformowali, że „rozpracowują” nieuczciwych pracowników banku, którzy wykonują podejrzane transakcje na kontach swoich klientów. Mężczyzna wypytał małżeństwo w jakim banku mają oszczędności, po czym powiedział, że właśnie w tym oddziale pracują nieuczciwi pracownicy, którzy pobierają pieniądze z kont klientów.

Reklama

Fałszywy funkcjonariusz przekonał małżeństwo, że należy szybko wypłacić wszystkie oszczędności, a dodatkowo wziąć kredyt, co pomoże w zatrzymaniu przestępców. Niczego niepodejrzewające małżeństwo z gminy Ostrów, postąpiło zgodnie z przekazanymi wskazówkami. Niestety, w ten sposób stracili prawie 60 tysięcy złotych. O tym, że zostali oszukani, zorientowali się dopiero następnego dnia.

W minioną środę, policjanci otrzymali zgłoszenie z banku, że starsza osoba chce wziąć pożyczkę na kilkadziesiąt tysięcy złotych. Funkcjonariusze błyskawicznie zjawili się w placówce. Po krótkiej rozmowie z kobietą oraz pracownikami banku, utwierdzili się w przekonaniu, że mają do czynienia z przestępstwem oszustwa.

Analiza zgromadzonego materiału oraz poczynione ustalenia, pomogły policjantom w wytypowaniu sprawców i zatrzymaniu jednego z nich, na terenie Ropczyc. To 28-letni mieszkaniec Elbląga. Jak się okazało ten sam mężczyzna oszukał także małżeństwo z gminy Ostrów.

Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. 28-latek usłyszał zarzuty. Decyzją sądu został aresztowany na trzy miesiące.

Sprawa ma charakter rozwojowy.

Przypominamy, co zrobić, by nie stać się ofiarą oszustów:

Zachować ostrożność – jeżeli dzwoni do nas ktoś, kto podszywa się pod policjanta i prosi o pieniądze, nie podejmujmy żadnych pochopnych działań.

Pamiętajmy o tym, że funkcjonariusze Policji NIGDY nie informują o prowadzonych przez siebie sprawach telefonicznie! Nigdy nie proszą też o przekazanie pieniędzy nieznanej osobie czy przelaniu ich na inne konto.

Nie informujmy nikogo o ilości pieniędzy, które mamy w domu lub przechowujemy na koncie.

W razie jakichkolwiek podejrzeń należy skontaktować się z jednostką Policji osobiście lub telefonicznie dzwoniąc na numer stacjonarny znajdujący się na stronie internetowej jednostki.

Pamiętajmy, aby przed połączeniem upewnić się, że poprzednia rozmowa została zakończona.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!