Strona główna LUBACZÓW Oleszyce: Leśnicy zbudowali nowy obiekt dla turystów

Oleszyce: Leśnicy zbudowali nowy obiekt dla turystów

0
Reklama

Tuż przy kancelarii leśnictwa Zabiała w Nadleśnictwie Oleszyce zakończyły się prace przy budowie nowej wiaty leśnej. To kolejny wybudowany obiekt, który będzie służył społeczeństwu aktywnie korzystających z uroków przyrody.


Prace związane z budową wiaty leśnej w leśnictwie Zabiała w gminie Oleszyce rozpoczęły się w październiku ubiegłego roku, a zakończyły niespełna kilkanaście dni temu.  Zgodnie z zamierzeniami leśników obiekt został wybudowany dla turystów i mieszkańców okolicznych miejscowości. Nie bez powodu wiata powstała w leśnictwie Zabiała. W bezpośrednim sąsiedztwie jest w bardzo dobrym stanie utrzymana sieć drogowa, która jest udostępniona dla rowerzystów i miłośników leśnego spaceru. Warto zaznaczyć, że drogi są asfaltowe i odpowiednio oznaczone.  Odbywają się również zawody rowerowe, biegowe i nordic walking organizowane przez stowarzyszenie „Czas na pomoc” oraz gminy Stary Dzików i Oleszyce.  Na miejscu znajduje się także ogólnodostępne WC.
– Praca leśnika polega nie tylko na prowadzeniu racjonalnej gospodarki leśnej. Naszym zadaniem jest też służyć społeczeństwu. Robimy to z wielką satysfakcją. Dowodem na to są takie obiekty jak wiata w leśnictwie Zabiała, ale również kilkanaście innych miejsc udostępnionych dla turystów takie jak na przykład sala edukacyjna i Las Katyński
w leśnictwie Kolonia czy ścieżka edukacyjna „Na Laszce”. Zapraszamy do pięknych polskich lasów. – mówi Stanisław Zagrobelny, nadleśniczy Nadleśnictwa Oleszyce.
To nie koniec inwestycji. W przyszłym roku leśnicy planują doposażyć  obiekt. Będą nowe meble – ławki, stoły, eksponaty i tablice edukacyjne, a także ogrodzenie obiektu.
źr. LP Oleszyce 

Reklama
Poprzedni artykułŁańcut, Jarosław: CBA aresztowało naczelnika US i czworo biznesmenów
Następny artykułRzeszów: PKS zlikwidował kilkanaście połączeń autobusowych