Strona główna PRZEMYŚL Od niedzieli protest rolników na przejściu w Medyce zostanie zwieszony

Od niedzieli protest rolników na przejściu w Medyce zostanie zwieszony

0
Reklama

Minister rolnictwa i rozwoju wsi Czesław Siekierski rozmawiał dziś z rolnikami protestującymi na przejściu granicznym w Medyce. Ministrowi towarzyszył sekretarz stanu Michał Kołodziejczak.

W wyniku dzisiejszych rozmów rolnicy, którzy rozpoczęli blokadę przejścia w Medyce 23 listopada br. zdecydowali się na zawieszenie protestu od jutra, tj. od 24 grudnia br., od godziny 8.00 rano.

Reklama

Minister rolnictwa Czesław Siekierski zapewnił rolników, że ich postulaty zostaną spełnione, ale zaznaczył, że wymaga to czasu. Odnosząc się do postulatu dotyczącego  obniżenia podatku rolnego minister Siekierski podkreślił, że są już przygotowywane procedury ustawowe, które dadzą szansę aby samorządy, wójtowie mogli zwalniać rolników z podwyżki podatku rolnego w przyszłym roku, a w roku następnym zostaną im zwrócone należne pieniądze. Minister zauważył, że chodzi tu o kwotę ok. 350 mln zł.

– Rozmawialiśmy o realizacji postulatów z ministrem finansów, w obecności premiera Donalda Tuska, i jest akceptacja, jeśli chodzi o dopłaty do kukurydzy. W tej sprawie został już skierowany do KE wniosek o akceptację – informował szef resortu rolnictwa i dodał, że na dopłaty do kukurydzy są zarezerwowane pieniądze.

Sekretarz stanu Michał Kołodziejczak powiedział, że jest to kwota 1,15 mld zł.

Rozmowy z rolnikami dotyczyły również dopłat do kredytów płynnościowych. Minister Siekierski poinformował, że środki przewidziane na ten cel w ustawie budżetowej pozwolą na realizację akcji kredytowej w wysokości 2,5 mld zł.

– Jeśli będzie potrzeba zwiększenia tej kwoty, to jesteśmy otwarci na ten temat – zapewnił szef resortu rolnictwa.

Reklama
Poprzedni artykułZnaleźli sporą sumę pieniędzy i oddali na policję
Następny artykułWypadek na S19. Utrudnienia w ruchu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!