Strona główna CIEKAWOSTKI Obchody Światowego Dnia Śniegu, policja o bezpieczeństwie na stoku narciarskim

Obchody Światowego Dnia Śniegu, policja o bezpieczeństwie na stoku narciarskim

0
Reklama

Podkarpaccy policjanci aktywnie promowali bezpieczeństwo na stoku narciarskim w Chyrowej, w ramach obchodów Światowego Dnia Śniegu, przypominali również o zasadach narciarskiego dekalogu.

Światowy Dzień Śniegu – to cyklicznie organizowane wydarzenie, którego ideą jest zachęcanie dzieci i młodzieży do aktywności na świeżym powietrzu i uprawiania sportów zimowych. Tego dnia w wielu krajach świata organizowane są zawody sportowe połączone z różnorodnymi kampaniami edukacyjnymi. Mottem imprezy jest hasło „Explore, enjoy, experience”, co znaczy „Odkrywaj, baw się, doświadczaj”.

Reklama

Tegoroczne obchody Światowego Dnia Śniegu odbyły się m.in. na terenie stacji narciarskiej w Chyrowej. W organizację tego przedsięwzięcia aktywnie włączyli się podkarpaccy policjanci, którzy promowali odpowiedzialne zachowania na stoku oraz przypominali najmłodszym zasady bezpiecznego korzystania z uroków zimy w trakcie nadchodzących ferii. Mundurowi omawiali także obowiązki narciarzy i snowboardzistów na stoku oraz zasady dekalogu Międzynarodowej Federacji Narciarskiej.

Więcej o dekalogu na stronie: www.sitn.pl/dokumenty/147,dekalog-fis.html

Policjanci promowali również ogólnopolską kampanię „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”, zachęcając do uczestnictwa w konkursie plastyczno – filmowym „Śnieżny dekalog „. Funkcjonariusze rozdawali odblaski, broszury informacyjne oraz zimowe gadżety przekazane przez Fundację PZU, która jest partnerem akcji.

Mundurowi zorganizowali także konkurs wiedzy o bezpieczeństwie oraz przeprowadzili pogadankę dla najmłodszych narciarzy. W wydarzeniu wzięli udział policjanci komendy wojewódzkiej w Rzeszowie oraz funkcjonariusze krośnieńskiej jednostki.

Szczegółowe informacje na temat konkursu, regulamin oraz karta zgłoszenia dostępne są  tutaj.

Reklama
Poprzedni artykułNie żyje nastolatka ranna w zderzeniu szynobusa z dostawczakiem
Następny artykułUrządził kulig doczepiając do auta oponę. Dostał 2500 zł mandatu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj