Strona główna CIEKAWOSTKI Obchody Światowego Dnia Śniegu, policja o bezpieczeństwie na stoku narciarskim

Obchody Światowego Dnia Śniegu, policja o bezpieczeństwie na stoku narciarskim

0
Reklama

Podkarpaccy policjanci aktywnie promowali bezpieczeństwo na stoku narciarskim w Chyrowej, w ramach obchodów Światowego Dnia Śniegu, przypominali również o zasadach narciarskiego dekalogu.

Światowy Dzień Śniegu – to cyklicznie organizowane wydarzenie, którego ideą jest zachęcanie dzieci i młodzieży do aktywności na świeżym powietrzu i uprawiania sportów zimowych. Tego dnia w wielu krajach świata organizowane są zawody sportowe połączone z różnorodnymi kampaniami edukacyjnymi. Mottem imprezy jest hasło „Explore, enjoy, experience”, co znaczy „Odkrywaj, baw się, doświadczaj”.

Reklama

Tegoroczne obchody Światowego Dnia Śniegu odbyły się m.in. na terenie stacji narciarskiej w Chyrowej. W organizację tego przedsięwzięcia aktywnie włączyli się podkarpaccy policjanci, którzy promowali odpowiedzialne zachowania na stoku oraz przypominali najmłodszym zasady bezpiecznego korzystania z uroków zimy w trakcie nadchodzących ferii. Mundurowi omawiali także obowiązki narciarzy i snowboardzistów na stoku oraz zasady dekalogu Międzynarodowej Federacji Narciarskiej.

Więcej o dekalogu na stronie: www.sitn.pl/dokumenty/147,dekalog-fis.html

Policjanci promowali również ogólnopolską kampanię „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”, zachęcając do uczestnictwa w konkursie plastyczno – filmowym „Śnieżny dekalog „. Funkcjonariusze rozdawali odblaski, broszury informacyjne oraz zimowe gadżety przekazane przez Fundację PZU, która jest partnerem akcji.

Mundurowi zorganizowali także konkurs wiedzy o bezpieczeństwie oraz przeprowadzili pogadankę dla najmłodszych narciarzy. W wydarzeniu wzięli udział policjanci komendy wojewódzkiej w Rzeszowie oraz funkcjonariusze krośnieńskiej jednostki.

Szczegółowe informacje na temat konkursu, regulamin oraz karta zgłoszenia dostępne są  tutaj.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!