Strona główna PRZEMYŚL Urządził kulig doczepiając do auta oponę. Dostał 2500 zł mandatu

Urządził kulig doczepiając do auta oponę. Dostał 2500 zł mandatu

0
Reklama

20-letni kierowca audi został ukarany mandatem w wysokości 2500 złotych. Mężczyzna na terenie szkoły w gminie Dubiecko urządził swojemu znajomemu kulig. Do samochodu, na lince holowniczej, podpiął oponę i woził na niej 14-latka.

Wczoraj przed godz. 15, dyżurny komendy otrzymał zgłoszenie, że na terenie jednej ze szkół w gminie Dubiecko, młody mężczyzna, na oponie podpiętej do samochodu, wozi nastolatka. Na miejsce natychmiast skierowano patrol z Komisariatu Policji w Dubiecku.

Reklama

Policjanci ustalili, że 20-letni mężczyzna wjechał audi na teren szkoły, podpiął oponę linką holowniczą do swojego auta i urządził kulig 14-letniemu znajomemu. Całą sytuację zauważyła z okna nauczycielka. Kobieta zadzwoniła na policję mówiąc, że kiedy kierowca wszedł w zakręt, chłopiec spadł z opony, uderzając w murek. Na szczęście 14-latek nie odniósł obrażeń i nie potrzebował pomocy medycznej. Został oddany pod opiekę rodziców.

Ta forma rozrywki dla kierującego audi skończyła się wysoką grzywną. Za stworzenie zagrożenia dla bezpieczeństwa innych osób poza drogą publiczną, policjanci nałożyli na niego mandat w wysokości 2500 złotych.

Pamiętajmy, że taka zabawa może skończyć się poważnymi obrażeniami, a nawet śmiercią. Wystarczy chwila nieuwagi, zbyt duża prędkość, gwałtowne hamowanie, niewidoczna nierówność – kamień czy konar drzewa ukryty pod śniegiem, żeby doszło do tragedii, której nie da się już cofnąć.

Reklama
Poprzedni artykułObchody Światowego Dnia Śniegu, policja o bezpieczeństwie na stoku narciarskim
Następny artykuł5 Powodów, dla których nauka online ze Szkołą English Break zaprowadzi Cię do sukcesu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj