Strona główna MIELEC Nowy szkoleniowiec w Stali Mielec. Pierwszy trening za nim

Nowy szkoleniowiec w Stali Mielec. Pierwszy trening za nim

0
Reklama

We wtorek w Mielcu odbył się pierwszy trening prowadzony przez nowego szkoleniowca Stali. Przypomnijmy, w poniedziałek, po niemal dwóch latach, z funkcji trenera pierwszej drużyny zwolniono Adama Majewskiego. Pałeczkę po nim przejął Kamil Kiereś, trener nieoczywisty. To on poprowadził do awansu na wyższe ligi drużyny tj. GKS Bełchatów i Górnika Łęczną.

O zmianie trenera mówiło się już od tygodnia. Stal jest najgorszą drużyną Ekstraklasy w 2023 roku. Biało-niebiescy nie wygrali żadnego z ostatnich dziewięciu meczów. 

Reklama

W poniedziałkowym wydaniu programu „Ekstraklasa po godzinach” zmianę trenera skomentował prezes Stali Mielec, Jacek Klimek:

Piłka nożna jest grą losową i trzeba mieć trochę szczęścia. Nam tego szczęścia w ostatnim czasie brakowało. Nie wygraliśmy meczu od listopada. W tej rundzie mamy pięć porażek i trzy remisy. Doszliśmy do porozumienia z trenerem, że trzeba coś zmienić. Najważniejszy jest klub i dla dobra klubu robimy tę korektę. Adam Majewski ma bardzo duże zasługi, ale przychodzi moment, że potrzebna jest zmiana, tym bardziej w takiej niebezpiecznej sytuacji jak nasza. Znajdujemy się tylko trzy punkty nad strefą spadkową. Bez żadnych złośliwości, niedomówień postanowiliśmy zrobić ruch, który pozwoli nam się utrzymać –stwierdził Jacek Klimek.

Prowadzący program Filip Surma zapytał o nowego trenera Kamila Kieresia:

Były trzy nazwiska. Uznaliśmy, że to jest trener na format naszego klubu. Jest bardzo doświadczony. Ma parę awansów, Jest znaną postacią w Ekstraklasie- wyliczał prezes Stali.

Michał Żewłakow zapytał z jakiego klucza klub wybiera trenera. Klimek stwierdził, że trener pracował w Bełchatowie, czy Łęcznej i w Mielcu powinien również się dobrze odnaleźć

Reklama
Poprzedni artykuł78-latka wypalała trawę i doszło do pożaru. Odpowie za nieostrożność
Następny artykułPrzemycał odzież ze skóry chronionego węża

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj