Strona główna WIADOMOŚCI Nowy rozkład jazdy PKP. Nowe ceny biletów, wracają połączenia

Nowy rozkład jazdy PKP. Nowe ceny biletów, wracają połączenia

0
Reklama

W niedzielę 12 grudnia wchodzi w życie nowy rozkład jazdy PKP. Wśród zmian, jakie przygotowało PKP pojawiają się nowe ceny biletów oraz nowe połączenia z Podkarpacia.

Wśród nowinek jakie pojawiają się w zmienionym rozkładzie jazdy, pojawia się uruchomienie połączeń kolejowych międzynarodowych z Podkarpacia. I tak od 12 grudnia pociągi PKP Intercity pojadą z Przemyśla aż do Berlina, przez Kraków. Dodatkowo z Przemyśla pojadą pociągi do Kijowa, Odessy, a w okresie świątecznym do Lwowa i z powrotem.

Reklama

Od niedzieli pociągi Intercity relacji Przemyśl-Szczecin pojadą przez Kolbuszową, Nową Dębę i Tarnobrzeg.

Pociągiem Intercity Siemiradzki dojedziemy z Przemyśla do Wrocławia w niecałe 6 godzin. Z Krosna, Jasła i Sanoka będzie można wybrać się koleją do Katowic i Opola.

Z nowości ogólnopolskich, wśród połączeń pojawia się bezpośredni pociąg z Przemyśla do Ustki.

Od 12 grudnia np. skróci się czas przejazdu najszybszego pociągu na trasie Lublin – Rzeszów do 2 godzin 12 minut. od Na linii Ocice – Rzeszów pojadą pociągi elektryczne. Elektryfikacja linii to rozwój ekologicznej kolei w województwie i warunki do przygotowania lepszej oferty dla podróżnych.

W nowym rozkładzie jazdy liczba połączeń IC do i z Rzeszowa zwiększy się z 9 do 14, a do Przemyśla i z Przemyśla z 7 do 13.

Zmianie ulegają też ceny biletów jednorazowych i okresowych w pociągach POLRegio.

Reklama
Poprzedni artykułTrzy miesiące aresztu dla podejrzanego o zabójstwo 47-latki
Następny artykułRocznica bitwy pod Niżankowicami, która dała wolność dla Przemyśla

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj