Strona główna DĘBICA Nowi żołnierze złożyli uroczystą przysięgę

Nowi żołnierze złożyli uroczystą przysięgę [foto]

0
Reklama

W niedzielę, 4 grudnia 2022r. kolejni ochotnicy złożyli w Dębicy przysięgę wojskową i stali się żołnierzami 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej im. płk. Łukasza Cieplińskiego, ps. „Pług”.

Uroczystość była finałem 16-dniowego szkolenia podstawowego, tzw. szesnastki. Przysięga wojskowa złożona została na sztandar 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej, ślubowanie odebrał płk Michał Małyska, dowódca brygady. Podczas uroczystości dowódca 3 Podkarpackiej Brygady OT płk Michał Małyska odczytał list Wiceprezesa Rady Ministrów, ministra obrony narodowej  Mariusza Błaszczaka skierowany do nowo zaprzysiężonych żołnierzy – Wypowiadając dziś rotę wojskowej przysięgi stajecie się żołnierzami Rzeczypospolitej Polskiej. Uczyniliście krok, który niesie za sobą dumę i satysfakcję ze służby Ojczyźnie, ale wymagać też będzie wytrwałości, hartu ducha oraz gotowości do wypełniania żołnierskich obowiązków – napisał minister Błaszczak.

Reklama


Dowódca podkarpackich terytorialsów, dziękując żołnierzom za ich postawę, podkreślił jak ważny w życiu każdego żołnierza jest dzień przysięgi wojskowej. To odpowiedzialność za Ojczyznę, to patriotyzm, honor, szacunek dla sztandaru. Nowi terytorialsi pochodzą z całego województwa podkarpackiego. Wśród nich przeważają studenci i uczniowie, jednak są także osoby, które głównie łączą pracę ze służbą wojskową. Przysięga w Dębicy była ósmą w tym roku i trzydziestą szóstą w historii Podkarpackiej Brygady OT. Uroczystość licznie zgromadziła mieszkańców Dębicy, żołnierzy i ich rodziny oraz przedstawicieli lokalnych władz, służb mundurowych i duchowieństwa.

Reklama
Poprzedni artykułMieszkaniec Dynowa zginął w wojnie na Ukrainie
Następny artykułSkręcając, nie ustąpił pierwszeństwa. Dwie osoby w szpitalu [foto]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!