Strona główna PRZEMYŚL Nowi żołnierze złożą ślubowanie w Stubnie

Nowi żołnierze złożą ślubowanie w Stubnie

0
Reklama

W sobotę, 2 grudnia br. o godz. 11.00 w Stubnie odbędzie się uroczysta przysięga wojskowa żołnierzy 20 Przemyskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Dobiega końca szkolenie podstawowe nowo wcielonych żołnierzy 20 Przemyskiej Brygady Obrony Terytorialnej im. gen. Stefana Roweckiego ps. „Grot”. Ponad 60 ochotników z powiatu przemyskiego, jarosławskiego i lubaczowskiego i miasta Przemyśla przez szesnaście dni zdobywało podstawowe umiejętności wojskowe z zakresu, m.in. strzelectwa, taktyki, łączności, topografii oraz pierwszej pomocy przedmedycznej na polu walki. Przed nimi jeszcze sprawdzian – tzw. pętla taktyczna, która zweryfikuje zdobytą wiedzę i umiejętności. Ukoronowaniem trudów intensywnego szkolenia będzie przysięga wojskowa. Ceremonia zaprzysiężenia nowych żołnierzy 20 PBOT rozpocznie się w najbliższą sobotę o godz. 11.00, w Stubnie. Poprzedzi ją uroczysta Msza Święta w Kościele pw. Matki Bożej Szkaplerznej w Stubnie o godz. 9.30.

Reklama


Uroczysta przysięga zostanie połączona z wręczeniem 20. Przemyskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej Chorągwi Wojska Polskiego, co stanowi dla jednostki wojskowej szczególne wyróżnienie.


Na stoisku promocyjno-rekruterskim 20 Przemyskiej Brygady OT będzie można porozmawiać z żołnierzami o służbie i warunkach wstąpienia w szeregi formacji. Zainteresowani będą mogli na miejscu złożyć wniosek o powołanie.

Reklama
Poprzedni artykułElektryczny samochód z papierosowym napędem
Następny artykułWwiózł do Polski bursztyn bez zezwolenia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!