Strona główna WIADOMOŚCI Wwiózł do Polski bursztyn bez zezwolenia

Wwiózł do Polski bursztyn bez zezwolenia

0
Reklama

Funkcjonariusze Służby Celno- Skarbowej z podkarpackiej KAS udaremnili przemyt bursztynu wartego blisko 60 tys. złotych.
Do zdarzenia doszło na polsko- ukraińskim przejściu granicznym w Korczowej.

Funkcjonariusze Służby Celno- Skarbowej z Oddziału Celnego w Korczowej skierowali do szczegółowej kontroli samochód osobowy, który wjeżdżał do Polski z Ukrainy.

Reklama

Rewizja pojazdu wykazała, że w nadkolach znajduje się ukryty przed kontrolą towar. W foliowych opakowaniach znajdowało się blisko 9 kg nieoszlifowanego bursztynu. Jego wartość oszacowano na prawie 60 tys. złotych.

Legalny przywóz do Polski takiej ilości bursztynu wiązałby się z koniecznością dokonania zgłoszenia celnego i zapłaty należności przywozowych ( podatek VAT) w kwocie 13,5 tys. złotych.

Przeciwko 66- letniemu kierowcy pojazdu (ob. Polski), który nie dopełnił tego obowiązku wszczęte zostało postępowanie karne skarbowe

To kolejna w ostatnim czasie próba przemytu bursztynu udaremniona przez funkcjonariuszy Służby Celno- Skarbowej na podkarpackim odcinku polsko- ukraińskiej granicy. W październiku br. podczas kontroli pojazdów na przejściu granicznym w Budomierzu, funkcjonariusze udaremnili przemyt ponad 23 kg wartego 205 tys. złotych.

Reklama
Poprzedni artykułNowi żołnierze złożą ślubowanie w Stubnie
Następny artykułLiga Narodów: Gramy z Ukrainą w Stalowej Woli. Polki mogą sobie zapewnić awans do dywizji A

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!