Strona główna GŁÓWNA Nowe autobusy w Rzeszowie jeszcze w tym roku!

Nowe autobusy w Rzeszowie jeszcze w tym roku!

0
Reklama

W ratuszu podpisano nową umowę na dostawę nowych autobusów. Dzięki niej ekologiczne paliwo będzie tańsze, co zmniejszy koszty utrzymania pojazdów.

Zamówione przez Ratusz autobusy zasilane są sprężonym gazem ziemnym. Rzeszów jako jedno z pierwszych miast zainwestowało w tego rodzaju pojazdy, przez co miasto jest w ścisłej czołówce w skali kraju. Prezydent Rzeszowa jest zadowolony z umów pomiędzy miastem, a Polskim Górnictwem Naftowym i Gazownictwem, tym samym zapowiada zakup kolejnych pojazdów tego typu. Do 2020 r. ma zostać zakupionych jeszcze 40 autobusów napędzanych gazem.

Reklama

 

Rzeszowskie MPK do zasilenia 69 autobusów rocznie zużywa między 2 a 2,5 mln m sześc. gazu ziemnego. Oszczędności, jakie uda się poczynić dzięki podpisanej wczoraj umowie szacuje się na około 50 tys. zł miesięcznie. Dzięki czemu miasto zapowiada kolejne inwestycje w transport miejski. Jeszcze w tym roku na ulicach Rzeszowa pojawi się 10 autobusów elektrycznych i 40 z silnikami diesla.

Miasto liczy, że koszty eksploatacji tych pojazdów uda się obniżyć jeszcze bardziej, kiedy dojdzie do zapowiadanej przez rząd likwidacji akcyzy na CNG. Ma to nastąpić w przyszłym roku. PGNiG deklaruje także rozbudowę stacji tankowania gazu przy ul. Lubelskiej w Rzeszowie. Ma to związek z planami zakupu kolejnych autobusów. Dzięki rozbudowie bazy przy ul. Lubelskiej MPK jest w stanie samodzielnie serwisować autobusy zasilane gazem CNG.
 
Źródło: rzeszownaszemiasto.pl

Reklama
Poprzedni artykułGIF wydał decyzję o wycofaniu kremu
Następny artykułPrzed nami noc spadających gwiazd