Strona główna LEŻAJSK Nowa Sarzyna: Powstanie Park Przemysłowo-Technologiczny

Nowa Sarzyna: Powstanie Park Przemysłowo-Technologiczny

0
Reklama

W Nowej Sarzynie powstanie Park Przemysłowo-Technologiczny. Powierzchnia parku, wyniesie ponad 74 ha. Znajdą tam swoje miejsce głównie firmy z branży chemicznej. Miejsce to będzie doskonale przystosowane do prowadzenia działalności przemysłowej, z dostępem do niezbędnej infrastruktury technicznej (m.in. pary, gazu, prądu, wody i kanalizacji przemysłowej) oraz dogodnej infrastruktury drogowej i kolejowej.


16 października br., w „Podkarpackim Parku Naukowo-Technologicznym Aeropolis”, zlokalizowanym w podrzeszowskiej Jasionce, odbyła się uroczystość podpisania listu intencyjnego w sprawie utworzenia „Parku Przemysłowo-Technologicznego Nowa Sarzyna”. To inicjatywa Burmistrza Miasta i Gminy Nowa Sarzyna, Andrzeja Rychla, oraz spółki CIECH Sarzyna, największego polskiego producenta środków ochrony roślin i żywic. Partnerem Parku została Rzeszowska Agencja Rozwoju Regionalnego.
„Park Przemysłowo-Technologiczny Nowa Sarzyna” to miejsce doskonale przystosowane do prowadzenia biznesu. W sąsiedztwie terenu Parku dostępne są wszystkie niezbędne media – kanalizacja przemysłowa i sanitarna, woda przemysłowa oraz pitna, energia elektryczna, para oraz gaz. Ważną przewagą tej lokalizacji jest również bliska odległość od portu lotniczego Rzeszów Jasionka czy drogi ekspresowej S19, a także sąsiedztwo sieci kolejowej (bezpośredni dostęp do bocznicy). Inwestorzy zainteresowani prowadzeniem działalności przemysłowej docenią również możliwość ulokowania swojego biznesu w sąsiedztwie należących do Grupy CIECH – jednego z liderów branży chemicznej w Europie Środowo-Wschodniej – zakładów CIECH Sarzyna, Elektrociepłowni Nowa Sarzyna oraz około 20 innych firm związanych z przemysłem chemicznym. Dodatkowo mogą liczyć na znaczące wsparcie ze strony władz Miasta i Gminy Nowa Sarzyna oraz prężnie działającej Rzeszowskiej Agencji Rozwoju Regionalnego.

Prezentacja Parku Przemysłowo-Technologicznego Nowa Sarzyna

Aktualnie proces tworzenia „Parku Przemysłowo-Technologicznego Nowa Sarzyna” znajduje się na pierwszym etapie, a do dyspozycji inwestorów dostępne są tereny zlokalizowane przy wewnętrznej drodze dojazdowej, z dostępem do drogi powiatowej (ul. Popiełuszki) oraz w sąsiedztwie bocznicy kolejowej. Tereny te cechuje duża elastyczność w zakresie powierzchni (od 1 do 3 ha) oraz sąsiedztwo wszystkich niezbędnych mediów.
W II etapie, do dyspozycji inwestorów oddane zostaną tereny zlokalizowane bezpośrednio przy drodze łączącej Nową Sarzynę z drogą ekspresową S19 (11 km) z jednej strony i bocznicą kolejową z drugiej strony. Tereny te cechuje duża elastyczność w zakresie powierzchni – od 1 do aż 60 ha oraz dostępność wszystkich niezbędnych mediów w sąsiedztwie.
Miasto Nowa Sarzyna posiada tradycje przemysłowe sięgające lat 30-tych XX wieku, a na jego terenie działają m.in. jedne z największych zakładów chemicznych w Polsce – CIECH Sarzyna. „Park Przemysłowo-Technologiczny Nowa Sarzyna” jest już przygotowany do przyjmowania nowych inwestorów, oferując działki o powierzchni od 1 do nawet 60 ha.
źr. UM Nowa Sarzyna

Reklama
Reklama