Strona główna RZESZÓW Nie żyje 42-letni mężczyzna, który wypadł z łódki nad zalewem w Rzeszowie

Nie żyje 42-letni mężczyzna, który wypadł z łódki nad zalewem w Rzeszowie

0
Reklama

Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia, do którego doszło wczoraj wieczorem, na zbiorniku wodnym przy ul. Kwiatkowskiego w Rzeszowie, gdzie wywróciła się łódka. W wodzie znaleźli się dwaj mężczyźni. Jeden z nich o własnych siłach wydostał się na brzeg, drugiego wyciągnęły osoby znajdujące się w rejonie rozlewiska. Pomimo udzielonej pomocy, 42-letni mężczyzna zmarł w szpitalu.

Wczoraj, około godz. 20, dyżurny rzeszowskiej policji został powiadomiony o tym, że na zbiorniku wodnym przy ul. Kwiatkowskiego w Rzeszowie wywróciła się łódka. Gdy funkcjonariusze przybyli na miejsce, ustalili, że łodzią pływało dwóch mężczyzn, w wieku 33 i 42 lat. W pewnym momencie łódka wywróciła się i mężczyźni wpadli do wody. Młodszemu z nich udało się wydostać na brzeg o własnych siłach, natomiast 42- latek zniknął pod wodą. Osoby, które znajdowały się w pobliżu rozlewiska ruszyły na ratunek, wyciągnęły mężczyznę i zaczęły udzielać mu pomocy.

Reklama

Załoga wezwanej na miejsce karetki pogotowia kontynuowała reanimację. Mężczyzna został przewieziony do szpitala, gdzie pomimo wysiłków lekarzy zmarł.

Policjanci ustalili, że mężczyźni, którzy pływali łódką pochodzą z województwa lubelskiego. Wynajęli oni domek letniskowy i wypoczywali wraz ze znajomymi w rejonie Wisłoka.

Na miejscu pracowali policyjni technicy kryminalistyki pod nadzorem prokuratora. Ciało mężczyzny zabezpieczono do badań sekcyjnych.

Pamiętajmy, że nasze bezpieczeństwo nad wodą zależy w dużej mierze od nas samych. Przestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa pozwoli nam w pełni cieszyć się letnim wypoczynkiem.

Reklama
Poprzedni artykułTour de Pologne po wielu latach wraca do Łańcuta
Następny artykułPijany Bułgar doprowadził do wywrócenia ciężarówki na drodze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj