Strona główna ŁAŃCUT Tour de Pologne po wielu latach wraca do Łańcuta

Tour de Pologne po wielu latach wraca do Łańcuta

0
fot. Facebook / ŁCT
Reklama

Do Łańcuta zawitał wczoraj Dyrektor Generalny Tour de Pologne Czesław Lang. Efektem jego wizyty było podpisanie umowy na współorganizację premii lotnej w Łańcucie. To oznacza, że po czternastu latach przerwy przez Łańcut i powiat łańcucki kolarze przejadą 11 sierpnia.

Bardzo się cieszę, że taka impreza powraca do Łańcuta po czternastu latach – mówił Rafał Kumek, burmistrz Łańcuta. – Ważna jest promocja, ważny jest sport – nie zapominamy o tym i stąd zaangażowanie moje i Rady Miasta w to, żeby 11 sierpnia taki etap w Łańcucie się odbywał. Takie przedsięwzięcia są bardzo dobrym sposobem na promowanie walorów turystycznych naszego miasta – podkreślił.

Reklama

Łańcut znają chyba wszyscy Polacy – mamy piękną architekturę, zamek, ale możemy mówić przede wszystkim o przepięknym położeniu Łańcuta – to wszystko powoduje, że coraz więcej Polaków tutaj przyjeżdża. Dla nas w Tour de Pologne natomiast istotne są dwie bardzo ważne sprawy: po pierwsze, sport, bo tutaj są naprawdę najlepsi kolarze z całego świata, a po drugie, promujemy Polskę, najpiękniejsze zakątki naszego kraju. Dlatego zależało nam też, żeby na trasie trzeciego etapu znalazł się Łańcut. Ruszamy wtedy z Sanoka, a właśnie w Łańcucie będzie również lotna premia, która naprawdę jest też bardzo ważna. Tutaj zdobywa się bonifikaty sekundowe, które mogą potem zdecydować o klasyfikacji całego wyścigu. Na pewno będą dzięki temu niesamowite emocje sportowe, a jesteśmy też blisko mety, bo wjeżdżamy potem do Rzeszowa – powiedział Czesław Lang.

W Łańcucie na ul.3-go Maja wyznaczona będzie lotna premia o którą powalczą kolarze. Podczas konferencji prasowej Tadeusz Dubiel, Prezes Łańcuckiego Towarzystwa Cyklistów w Łańcucie wspólnie z Burmistrzem Miasta Łańcuta Rafałem Kumkiem wręczyli Czesławowi Langowi medal okolicznościowy Łańcuckiego Klasyka, który rozegrany zostanie 1 sierpnia 2021.

Dyrektor Generalny Tour de Pologne, Czesław Lang dziękował Burmistrzowi Miasta Łańcuta oraz dyrektorowi MOSiR za wspaniałe przyjęcie. Mówił że nie spodziewał się tak licznej grupy kolarzy z Łańcuta, która wspomaga Burmistrza w tym zadaniu.

Źródło: Facebook / ŁTC; tourdepologne.pl

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!