Strona główna PRZEWORSK Nie zatrzymał się do kontroli, był pod wpływem alkoholu

Nie zatrzymał się do kontroli, był pod wpływem alkoholu

0
Reklama

Prawie 0,5 promila alkoholu w organizmie i zakaz prowadzenie pojazdów miał 34-letni mieszkaniec gminy Tryńcza, który kierując toyotą, został zatrzymany do kontroli w Gorzycach. Teraz mężczyzna za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Dzisiaj tuż po godz. 1, w miejscowości Gorzyce, sieniawscy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki Toyota, 34-letniego mieszkańca gminy Tryńcza. W czasie wykonywanych czynności policjanci wyczuli od kierowcy alkohol. Mężczyzna został poddany badaniu na zawartość alkoholu w organizmie. Przeprowadzone badanie wykazało prawie 0,5 promila alkoholu w jego organizmie. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że mężczyznę obowiązuje sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Teraz za kierowanie pojazdem w stanie po użyciu alkoholu oraz naruszenie zakazu sądowego grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Reklama

Pomimo wielu apeli Policji i tragicznych zdarzeń drogowych spowodowanych przez nietrzeźwych kierowców, wciąż pojawiają się nieodpowiedzialne osoby wsiadające za kierownicę po alkoholu. Pamiętajmy, że każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji, powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Pijany kierowca jest zagrożeniem dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!