Strona główna POLITYKA Minister rolnictwa obrzucony jajami w Jasionce

Minister rolnictwa obrzucony jajami w Jasionce [video]

0
Reklama

W Jasionce odbywa się Europejskie Forum Rolnicze. Pierwszego dnia w panelu dyskusyjnym udział wziął minister rolnictwa Henryk Kowalczyk. W trakcie przemowy w stronę ministra poleciały jaja. Interweniowała policja.

Demonstranci krzyczeli w kierunku ministra “Judasze, judasze”. Na salę weszli w kamizelkach z napisem “Oszukana wieś”.

Reklama

Możemy domniemywać, że sprawcami incydentu są rolnicy, którzy kolejny raz pokazują niezadowolenie z działań rządu. Czują się oszukani i pozostawieni sami, bez wsparcia.

Rolnicy stwierdzili, że wicepremier Kowalczyk „nie ma prawa głosu” i zaczęli rzucać w jego kierunku jajkami. Jajka doleciały aż do sceny i rozbiły się pod nogami ministra.

– Proszę o spokój, proszę usiąść panowie. Rozumiem, jeszcze jajek nie łapałem na konferencji, ale wszystko przed nami. Bardzo proszę o spokój. Będziecie państwo mieli możliwość zadania pytań i proszę, abyście się zachowali kulturalnie, o nic więcej – mówił konferansjer.

Na sali po chwili zjawiła się policja. Funkcjonariusze wyprowadzili osoby, które rzucały jajkami w prelegenta.

To nie pierwszy raz, kiedy rolnicy z regionu okazują publicznie swoje niezadowolenie wobec polityków opcji rządzącej. Kilka dni temu w Przemyślu, przed wjazdem na prywatną posesję posła Marka Kuchcińskiego, wysypali plewy kukurydzy.

Reklama
Poprzedni artykułWyjazd kibiców Stali Mielec pociągiem specjalnym do Szczecina coraz bliżej
Następny artykułNie zatrzymał się do kontroli, był pod wpływem alkoholu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj