Strona główna RZESZÓW NFZ ukarze CM Medyk za nieprawidłowości ze szczepieniami Covid-19?

NFZ ukarze CM Medyk za nieprawidłowości ze szczepieniami Covid-19?

0
Kolejka do szczepień, fot. D. Joński TT
Reklama

Narodowy Fundusz Zdrowia przeprowadził kontrolę w Centrum Medycznym Medyk w Rzeszowie. Kontrola pojawiła się po tym, jak na wiosnę przed Wielkanocą prowadzone były masowe szczepienia przeciwko Covid-19, bez rejestracji. Kolejki bez zachowania reżimu sanitarnego spotkały się z dezaprobatą społeczeństwa.

Dariusz Joński opublikował wówczas w sieci, na Twitterze, zdjęcia z kolejek przed punktami szczepień. Setki osób w minionych dniach oczekiwało przed wejściem po kilka godzin, by otrzymać szczepionkę.

Reklama

„Wczoraj Pfizerem można się było zaszczepić bez zapisów i e-skierowania w przynajmniej dwóch miejscach na Podkarpaciu. Zdjęcia z Rzeszowa, przed jednym z punktów szczepień. Szczepią każdego chętnego. Pfizerem. Czy rząd nam o czymś nie mówi?” – napisał poseł. 

Stanisław Mazur, główny organizator akcji szczepienia na Podkarpaciu skomentował sprawę szczepień przed świętami w Rzeszowie. W rozmowie z Wirtualną Polską powiedział:

„Trudno iść świętować, kiedy wokoło szaleje koronawirus. Dlatego podjąłem decyzję, aby jeszcze przed świętami wykorzystać wszystkie szczepionki, jakimi dysponowaliśmy. W Wielki Piątek dostaliśmy 2000 dawek Pfizera i również postanowiliśmy je zużyć. Dlatego byliśmy w stanie zaszczepić jednego dnia 4080 osób. Nie uważam, by stało się coś złego”.

Biuro Komunikacji NFZ ustaliło, że: przeprowadzona kontrola potwierdziła, iż w punkcie szczepień w Rzeszowie doszło do naruszenia zasad Narodowego Programu Szczepień. Udowodniono, że w tym punkcie zaszczepiono osoby które, nie były w czasie przyjęcia preparatu uprawnione do zaszczepienia przeciwko COVID-19. „W praktyce oznacza to ograniczenie dostępu do szczepień dla osób które, zgodnie z NPSz, mogły w tym terminie skorzystać ze szczepienia ochronnego, ponieważ grupa do której należały, ze względu na wiek lub przynależność zawodową, miała prawo do przyjęcia preparatu w pierwszej kolejności”.

Prawdopodobnie NFZ nałoży na Medyka karę. Jednostka nie zgadza się z wynikiem kontroli. Portal „Nowiny” podał, że mimo, iż konkretna suma kary finansowej nie jest znana, CM mówi o 3,5 mln złotych.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!