Strona główna SPORT Narasta konflikt pomiędzy kibicami Resovii, a Ferencem

Narasta konflikt pomiędzy kibicami Resovii, a Ferencem

0
Reklama

Wojna kibiców Resovii z prezydentem Rzeszowa trwa w najlepsze. Sympatycy „pasów” zarzucają włodarzowi miasta stronniczość, jawne wspieranie Stali Rzeszów oraz wchodzenie w „buty” sponsora klubu z ul. Hetmańskiej 69.


Jak piszą w swoim oświadczeniu „Najstarsi w Polsce”: – To, że Tadeusz Ferenc jest bardziej sponsorem Stali niż Prezydentem Miasta Rzeszowa wiemy nie od dziś jednak to co wydarzyło się kilka dni temu to jest już jedna wielka kpina!
Powodem zarzutów względem prezydenta Rzeszowa było piątkowe spotkanie Ferenca ze sztabem szkoleniowym Stali. Celem- jak informują kibice Resovii- była próba mobilizacji biało-niebieskich przed nadchodzącym meczem z Motorem Lublin (faworyt do awansu do II ligi, z którym Stal zremisowała 1-1). Resoviacy zadali retoryczne pytanie- Czy tak zachowuje się prezydent miasta czy osoba będąca sponsorem danego klubu zostawiamy do własnej oceny.
Zdaniem sympatyków Resovii, ich klub jest notorycznie lekceważony i celowo spychany na margines. Jego działanie ma być podyktowane sympatiami kibicowskimi, gdyż Ferenc jest honorowym prezesem Stali. W efekcie biało-niebiescy mają być beneficjentem lepszych umów sponsorskich oraz większych pieniędzy płynących z kasy miasta (Stal Rzeszów po rundzie jesiennej sezonu 2016/2017, uzyskała od miasta wsparcie w wysokości 100 000 zł, za zajęcie wyższej pozycji ligowej aniżeli Resovia).
Ich zdaniem postawa Ferenca jest krzywdząca również z uwagi na wyższy poziom sportowy, jaki w mniemaniu sympatyków Resovii prezentują ich piłkarze. Obecnie „pasy” zajmują 2 miejsce w tabeli III ligi, z dorobkiem 10 punktów. Stal Rzeszów plasuje się na 9 miejscu z 5 punktami na koncie.
Swoje oświadczenie „Najstarsi w Polsce” zakończyli słowami: JESTEŚMY Z WAMI i DOPINGUJEMY WAM Z CAŁYCH SIŁ (Resovii), byście zagrali na nosie Ferencowi i byli wyżej w tabeli od lokalnego rywala i zawsze grali o najwyższe cele i nigdy nie odpuszczali! Zajęcie 1 miejsca w tabeli sprawi nie lada kłopot dla naszego „przyjaciela” z ratusza. Tego Wam i sobie życzymy!
Zdjęcie: parlamentarny.pl
Źródło: facebook/NajstarsiwPolsce

Reklama
Poprzedni artykułDębica- Rocznica bitwy na Kałużówce
Następny artykułPoszukują tropów „potopu” szwedzkiego