Strona główna WIADOMOŚCI Nad Podkarpacie nadchodzi załamanie pogody

Nad Podkarpacie nadchodzi załamanie pogody

0
Reklama
Jak wskazują synoptycy, niedziela będzie ostatnim pogodnym dniem tego tygodnia. Kolejne dni mają być pochmurne, deszczowe i zimne. Powód? Nad Polskę od zachodu weszła zatoka niżowa z układem frontów atmosferycznych.
Jej przejście przez zachodnią połowę kraju trwa kilka godzin, u nas byłoby podobnie, gdyby nie klin wyżu znad Skandynawii. Deszczowe chmury zatrzymają się nad wschodnią połową Polski na dłużej i padać będzie aż do wtorku. Wyż skieruje we wtorek do Polski chłodne powietrze, które w trakcie ostatniego tygodnia przebyło trasę od Morza Barentsa aż po Ukrainę, stamtąd zaś niebawem dotrze nad Podkarpacie.
W nocy z niedzieli na poniedziałek (22/23.10.2017) Odczujemy spadające ciśnienie, co może negatywnie wpływać na nasze samopoczucie i koncentrację. Zachmurzenie całkowite. Opady deszczu, okresami o natężeniu umiarkowanym. Temperatura minimalna od 8°C do 9°C. Wiatr słaby. Widzialność słaba i umiarkowana.
PONIEDZIAŁEK (23.10.2017) cała wschodnia połowa kraju znajdzie się pod wpływem niżu znad Bałkanów. Pozostaniemy jeszcze w starym powietrzu polarno-morskim. Zachmurzenie całkowite, opady deszczu, okresami o natężeniu umiarkowanym. Temperatura maksymalna od 8°C do 9°C. Wiatr słaby, z kierunków północnych. Widzialność słaba i umiarkowana. Ciśnienie wyniesie 1010 hPa, będzie się wahać.
W nocy z poniedziałku na wtorek (23/24.10.2017)  pozostaniemy w zasięgu niżu znad Europy Południowo-Wschodniej. Zachmurzenie całkowite, słabe opady deszczu. Temperatura minimalna od 4°C do 5°C. Wiatr słaby, północny i północno-wschodni. Widzialność słaba i umiarkowana. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1014 hPa, będzie wzrastać.
WTOREK (24.10.2017) W ciągu dnia nad całą Polską rozbuduje się wyż znad Finlandii. Z północnego wschodu napływać zacznie chłodne powietrze pochodzenia arktycznego. Zachmurzenie duże i całkowite, początkowo możliwy słaby, zanikający deszcz. Temperatura maksymalna od 5°C do 6°C. Wiatr słaby i umiarkowany, północny i północno-wschodni. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1020 hPa, będzie wzrastać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.
Źródło: twojapogoda.pl/krosnocity.pl
Reklama
Poprzedni artykułKomunikat w sprawie zdarzenia w Stalowej Woli
Następny artykułPolicjant po służbie zatrzymał sprawcę rozboju