Strona główna WIADOMOŚCI Policjant po służbie zatrzymał sprawcę rozboju

Policjant po służbie zatrzymał sprawcę rozboju

0
Reklama

Dyżurny sanockiej jednostki, będąc po służbie, zwrócił uwagę mężczyźnie, który szedł całą szerokością jezdni, aby zszedł na pobocze. Pieszy niespodziewanie zaatakował policjanta. Funkcjonariusz obezwładnił napastnika, a następnie przekazał patrolowi. Okazało się, że zatrzymany chwilę wcześniej zaatakował i okradł przechodnia.


Wczoraj przed godz. 20 w Sanoku na ul. Traugutta, wracający po służbie policjant zauważył mężczyznę, który szedł środkiem jezdni zataczając się i stwarzając zagrożenie dla siebie, a także innych użytkowników drogi. Funkcjonariusz przedstawił się i nakazał pieszemu, aby ten zszedł na pobocze. Mężczyzna zrobił się agresywny i zaczął atakować policjanta. Funkcjonariusz obezwładnił napastnika i przytrzymał go do przyjazdu patrolu policji.
47-letni mężczyzna został zatrzymany. Okazało się, że był poszukiwany w związku z rozbojem, jaki miał miejsce kilka minut po godz. 19. Sprawca zaatakował przechodnia i uderzając go w twarz, wyrwał mu z rąk zakupy. W trakcie przeszukania znaleziono przy nim piwo pochodzące prawdopodobnie z tego przestępstwa.
Mężczyzna został zatrzymany. Będzie odpowiadał za przestępstwo rozboju oraz naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza. Grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do lat 12.
Źr. KMP Sanok

Reklama
Poprzedni artykułNad Podkarpacie nadchodzi załamanie pogody
Następny artykułDzięki policjantom wróciła do domu