czwartek, 29 lutego, 2024
Strona główna WIADOMOŚCI Morderca ze Stalowej Woli uznany za niebezpiecznego więźnia

Morderca ze Stalowej Woli uznany za niebezpiecznego więźnia

0
Reklama
Komisja penitencjarna aresztu, w którym przebywa mieszkaniec Stalowej Woli, uznała Konrada K. za niebezpiecznego więźnia. Oskarżony będzie objęty wieloma obostrzeniami np. będzie musiał przebywać w jednoosobowej i monitorowanej celi oraz będzie poddawany częstym rewizjom osobistym.

Konrad K. przebywa obecnie w areszcie śledczym przy ul. Montelupich w Krakowie. W dniu dzisiejszym komisja penitencjarna zakwalifikowała go do kategorii osadzonych sprawiających poważne zagrożenie społeczne lub zagrożenie dla bezpieczeństwa zakładu.

Decyzja została podjęta z uwagi na charakter przestępstwa i jego wysoki stopień dla szkodliwości społecznej. Nożownik trafi do celi dla niebezpiecznych więźniów, która będzie znajdowała się na oddziale psychiatrii sądowej krakowskiego aresztu. Cela jest wyposażona w monitoring, po to by więzień był pod stałą obserwacją służby więziennej. Warto dodać, że wszystkie sprzęty znajdujące się w niej (łóżko, stół, taboret) są przytwierdzone do podłogi. Ponadto osadzony nie będzie mógł korzystać z własnej odzieży oraz obuwia, będzie poruszać się w czerwonym kombinezonie. 

Reklama

Również przemieszczanie się osadzonego po zakładzie karnym będzie ograniczone do minimum. Podczas każdego wyjścia i powrotu więzień będzie poddawany rewizji osobistej.
Źródło: onet.rzeszow.pl

Reklama
Poprzedni artykułW niedzielę zaprzysiężenie "terytorialsów" z Podkarpacia
Następny artykułKolejne niepowodzenia polskiej dyplomacji w stosunkach z Ukrainą