Strona główna JASŁO Morawiecki na Podkarpaciu. Odwiedził Jasło i Jedlicze

Morawiecki na Podkarpaciu. Odwiedził Jasło i Jedlicze

0
Fot. KPRM
Reklama

Premier przebywał z wizytą w Rafinerii Jedlicze, w której powstanie nowa instalacja do produkcji bioetanolu. Inwestycja umocni pozycję Polski na europejskim rynku biopaliw nowej generacji oraz da nowe miejsca pracy.

PKN Orlen i spółka Orlen Południe, do których należy rafineria w Jedliczu podpisały porozumienie dotyczące budowy kompleksu i finansowania inwestycji. To będzie druga tego typu instalacja w Europie (pierwsza znajduje się w Rumunii), a pierwsza w Polsce. Orlen planuje zainwestować ponad 1 mld zł w budowę nowej instalacji do produkcji bioetanolu – alkoholu etylowego. Jest on otrzymywany z biomasy i stanowi dodatek do benzyny, przez co może być wykorzystywany w transporcie.

Reklama

– Dbamy o każde miejsce pracy. Chcemy, aby w Polsce powiatowej, gminnej inwestycje w drogi, w wodociągi, w kanalizację, w nowe ujęcia wodne szły ręka w rękę z ratowanymi miejscami pracy – powiedział premier podczas wizyty.

Premier podkreślił, że przed 2015 r. bezrobocie było bardzo wysokie. Przypomniał, że wówczas Rafineria Jedlicze miała zostać zamknięta. W konsekwencji zwolnienia miały dotknąć ponad 200 osób.

– Dziś jesteśmy w mieście Jedlicze, w mieście symbolicznym, tutaj na bruk miało pójść ponad 200 osób. Ale przecież taka rafineria daje też pracę okolicznym firmom, kooperantom, mieszkańcom – wskazał premier.

Podczas spotkania z mieszkańcami w Jaśle, Morawiecki poruszył sprawy gospodarcze. Całość nagrania na stronie Prawa i Sprawiedliwości:

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!