Strona główna MIELEC Czy Stal Mielec wreszcie się przełamie? Jutro mecz z Legią Warszawa

Czy Stal Mielec wreszcie się przełamie? Jutro mecz z Legią Warszawa

0
Reklama

W niedzielę 12 marca o 17.30 na Stadionie Miejskim przy ul. Łazienkowskiej w Warszawie Legia podejmie Stal Mielec. Biało-niebiescy będą mieć kolejną okazję do przełamania stagnacji i zdobycia pierwszych w tej rundzie trzech oczek.

Przed meczem ze Stalą szkoleniowiec Legii, Kosta Runjaić powiedział:

Reklama
Josue nie będzie mógł zagrać ze względu na kartki. Carlitos nie jest jeszcze gotowy do gry, podobnie jak Blaz Kramer, którego sytuacja poprawia się, ale potrzeba jeszcze trochę czasu. Kacper Tobiasz rozpoczął lżejsze treningi. Na pewno po przerwie na mecze kadrowe ten piłkarz będzie gotowy do gry. Warto podkreślić, że atmosfera w zespole jest bardzo dobra. Wszyscy zawodnicy palą się do gry i nie mogą się doczekać niedzielnego spotkania. – Mattias Johansson i Ihor Kharatin nie są jeszcze gotowi do gry. Dostępny dla nas będzie natomiast Lindsay Rose. 
– Na pewno zawodnicy i sztab szkoleniowy Stali nie jest zadowolony z dorobku punktowego w tej rundzie. Uważam, że mój kolega – Adam Majewski – wykonuje kawał dobrej roboty w Mielcu. Stal to zespół, który ma mały budżet, a mimo to z powodzeniem radzi sobie w PKO BP Ekstraklasie. W ostatnich meczach Legii nie grało się dobrze z zespołem z Mielca. Oglądaliśmy spotkania naszego najbliższego rywala. Oglądając te mecze nie miałem wrażenia, że każdy z nich musi kończyć się przegraną mielczan. Wiele z tych meczów mogło zakończyć się lepszym wynikiem dla Stali. W kilku sytuacjach nasi najbliżsi rywale mieli trochę pecha. Tak naprawdę dorobek punktowy w rundzie wiosennej nie oddaje faktycznych umiejętności piłkarzy Stali.
– Chcemy skupić się przede wszystkim na sobie. W ostatnich dwóch meczach przy Łazienkowskiej zagraliśmy dobrze, ale zdobywaliśmy tylko jeden punkt. Teraz celujemy w trzy punkty. Żeby wygrać musimy pokazać swoje umiejętności i zaangażowanie. 
– Statystyki to jedno. Ważniejsze jest faktyczne wykonanie planu. Mamy pomysł na grę, wiemy jak chcemy zagrać i wiemy, kto będzie grał przeciwko nam. Jeżeli spełnimy nasze założenia i będziemy grali na 100% swoich umiejętności to wówczas możemy myśleć o zwycięstwie. 

Trener Adam Majewski powiedział przed meczem:

W ostatnich dwóch meczach przy Łazienkowskiej zagraliśmy dobrze, ale zdobywaliśmy tylko jeden punkt. Mamy pomysł na grę, wiemy jak chcemy zagrać i wiemy, kto będzie grał przeciwko nam. Jeżeli spełnimy nasze założenia i będziemy grali na 100% swoich umiejętności to wówczas możemy myśleć o zwycięstwie – dodał szkoleniowiec stołecznej ekipy. Jedziemy do Warszawy i nie trzeba nikogo mobilizować. Nie chodzi tylko o Legię. Patrząc na naszą sytuację w tabeli, jak punktowaliśmy w ostatnich meczach, mobilizować nikogo nie trzeba. Każdy jest świadomy tej sytuacji. Spokojnie do tego podchodzimy.

Po 23 kolejkach Legioniści zajmują 2. miejsce z dorobkiem 46 punktów. W ostatnich pięciu meczach zaliczyli trzy zwycięstwa i dwa remisy. Stal zdobyła 29 oczek i zajmuje 10. miejsce. W pięciu ostatnich meczach Stalowcy raz tylko remisowali i aż cztery razy odnieśli porażkę.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!