Strona główna JAROSŁAW MOP Kaszyce na autostradzie zamknięty. Będą prace nad bezpieczeństwem

MOP Kaszyce na autostradzie zamknięty. Będą prace nad bezpieczeństwem

0
MOP Kaszyce
Reklama

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wydała decyzję o zamknięciu MOP Kaszyce na podkarpackim odcinku autostrady A4. Wszystko po dwóch tragicznych wypadkach z udziałem ukraińskich autokarów.

Początkiem marca, w odstępie dwóch tygodni przy MOP Kaszyce doszło do tragicznych dwóch wypadków z udziałem autokarów z Ukrainy. W wyniku zdarzeń śmierć poniosło 7 osób, kilkadziesiąt zostało rannych.

Reklama

Po wypadkach na miejscu zdarzenia doszło do wizji lokalnej z udziałem policji oraz ekspertów z GDDKiA. Wyniki ekspertyzy nie wykazały żadnych uchybień.

Zawsze po wypadkach ze skutkiem śmiertelnym, na miejscu zdarzenia ma miejsce wizja w terenie z udziałem policji. Tak było również i w tym przypadku. W trakcie wizji dokonano przeglądu oznakowania, zabezpieczeń BRD i pozostałych elementów infrastruktury. Nie stwierdzono uchybień. Bariery energochłonne zostały zaprojektowane, a następnie wykonane w ramach budowy autostrady A4 zgodnie z obowiązującymi przepisami.

Rzeszowski oddział GDDKiA poinformował, że z użytkowania wyłączony został pas ruchu prowadzący na MOP Kaszyce, sam MOP, a w miejscu, gdzie doszło do wypadków, ograniczono prędkość do 110 km/h.

Poprzedni artykułBędzie kontrola NFZ w Rzeszowie po aferze ze szczepionkami
Następny artykułZasnął na środku jezdni, odgrażał się, że nie otworzy i odjedzie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!